Liga estońska - 11. kolejka Meistriliiga: Nomme Kalju Tallin - FC Kuressaare 1-0 (1-0)

W meczu 11. kolejki estońskiej Meistriliiga, który rozegrany został 7 lipca, zespół Nomme Kalju zwyciężył z Kuressaare 1-0 (1-0). Mecz na Hiiu staadion w Tallinnie obejrzało 425 widzów.

A. Natkho 25'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 37 starć jedenastka Nomme Kalju wygrała 31 razy i zanotowała trzy porażki oraz trzy remisy.

Już w pierwszych minutach jedenastka Nomme Kalju próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 22. minucie arbiter przyznał kartkę Igorowi Subbotinowi z Nomme Kalju.

Jedyną bramkę meczu dla Nomme Kalju zdobył Amir Natkho w 25. minucie. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia ukarał kartką Silvera Keldera, zawodnika Kuressaare.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Nomme Kalju.

Na drugą połowę drużyna Nomme Kalju wyszła w zmienionym składzie, za Kaarela Ustę wszedł Aleksandr Kulinitš. W 55. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ranona Kriisę z Kuressaare, a w 59. minucie Aleksandra Kulinitša z drużyny przeciwnej.

Trener Nomme Kalju wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Aleksandra Volkova. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Mikk Reintam. W 77. minucie sędzia pokazał kartkę Joonasowi Soomremu z drużyny Kuressaare. W 79. minucie Silver Kelder zastąpił Rasmusa Saara.

Na pięć minut przed zakończeniem starcia w zespole Kuressaare doszło do zmiany. Michael Schjonning-Larsen wszedł za Joonasa Soomrego. Na murawie, jak to często zdarzało się Kuressaare w tym sezonie, pojawił się Elari Valmas, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu Daniela Tuhkanena. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W drugiej połowie nie padły gole.

Marco Lukka
66′ Mikk Reintam
Oliver Rass
 25′ Amir Natkho
Daniel Tuhkanen90′
Kaspar Paur
Rauno Tutk
22′ Igor Subbotin
Sander Laht
46′ Kaarel Usta
Joonas Soomre77′ 85′
Henri Perk
Roland Kütt
Kirill Aleksandr Antonov
Tanel Neubauer
46′ 59′ Aleksandr Kulinitš
Rasmus Saar79′
66′ Aleksandr Volkov
Michael Schjonning-Larsen85′
Jevgeni Demidov
Elari Valmas90′
Kristjan Rattasepp
Nevil Krimm

Sander Seeman

Jedenastka Nomme Kalju była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku. Zespół Kuressaare miał 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech piłkarzy Kuressaare. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Nomme Kalju obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Drużyna Nomme Kalju w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast jedenastka Kuressaare w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.