Liga estońska - 11. kolejka Meistriliiga: Nomme Kalju Tallin - FC Kuressaare 3-2 (2-1)

17 maja na Hiiu staadion w Tallinnie odbyło się spotkanie 11. kolejki estońskiej Meistriliiga pomiędzy drużynami Nomme Kalju i Kuressaare. Mecz zakończył się zwycięstwem Nomme Kalju 3-2. Na stadionie stawiło się 261 widzów.

S. Laht 69'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 33 starcia drużyna Nomme Kalju wygrała 27 razy i zanotowała trzy porażki oraz trzy remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Nomme Kalju w 13. minucie spotkania, gdy Héctor Núñez zdobył pierwszą bramkę.

Zawodnicy Kuressaare nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Karl Ivar Maar.

Piłkarze Nomme Kalju odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 41. minucie Robert Kirss dał prowadzenie swojej jedenastce. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Na drugą połowę zespół Kuressaare wyszedł w zmienionym składzie, za Märtena Oppa wszedł Silver Kelder. W 58. minucie Deniss Tjapkin zastąpił Igora Subbotina.

W 62. minucie Rauno Tutk został zmieniony przez Alariego Saara, co miało wzmocnić drużynę Kuressaare. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Roberta Kirssa na Romana Sobtšenkę.

Jedenastka Nomme Kalju niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 28 minut, drużyna Kuressaare doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Sander Laht. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Nomme Kalju doszło do zmiany. Peeter Klein wszedł za Héctora Núñeza.

Chwilę później trener Kuressaare postanowił bronić wyniku. W 73. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Karl Ivar Maara wszedł Elari Valmas, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka Kuressaare nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała spotkanie. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Réginaldowi Mbu z zespołu Nomme Kalju. Była to 87. minuta starcia.

Trzeba było trochę poczekać, aby Maximiliano Uggè wywołał eksplozję radości wśród kibiców Nomme Kalju, zdobywając kolejną bramkę w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu spotkania. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-2.

Mario Pruul
58′ Deniss Tjapkin
Karl Ivar Maar  19′ 73′
 90′ Maximiliano Achille Uggè
Märten Opp46′
87′ Réginald Mbu Alidor
Karmo Paju
Kaspar Paur
Oliver Rass
Ellinton Antonio Costa Morais
Rasmus Saar
 41′ 66′ Robert Kirss
Rauno Tutk62′
 13′ 72′ Héctor Núñez Segovia
Alari Saar62′
66′ Roman Sobtšenko

58′ Igor Subbotin

72′ Peeter Klein

Jedenastka Nomme Kalju zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała siedem celnych strzałów, trzy razy obijała słupki bramki zespołu Kuressaare.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Kuressaare żadną kartką, natomiast zawodnikom Nomme Kalju przyznał jedną żółtą.