Liga estońska - 11. kolejka Meistriliiga: JTrans Narva - Paide Linnameeskond 1-0 (1-0)

8 lipca na Kreenholmi Staadion w Narwie odbył się pojedynek 11. kolejki estońskiej Meistriliiga pomiędzy drużynami Jtransu i Paide Linnameeskond. Mecz zakończył się zwycięstwem Jtransu 1-0. Na stadionie stawiło się 407 widzów.

11. kolejka Estonia - Meistriliiga
2020-07-08 18:30 | Stadion: Kreenholmi Staadion | Widzów: 407 | Arbiter: G. Ošomkov
JTrans Narva
Paide Linnameeskond
1
0
G. Chinedu 20'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 49 razy. Zespół Jtransu wygrał aż 25 razy, zremisował 12, a przegrał tylko 12.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Jtransu w 20. minucie spotkania, gdy Geoffrey Chinedu strzelił pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Jtransu.

Drugą połowę drużyna Jtransu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Nikitę Mihhailova wszedł Artjom Škinjov. Także jedenastka Paide Linnameeskond rozpoczęła w zmienionym składzie, za Joela Koklę wszedł Sergei Mosznikow. W 55. minucie arbiter pokazał kartkę Romanowi Sobtšence z drużyny gospodarzy.

Chwilę później trener Paide Linnameeskond postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Edrisa Lubega, a murawę opuścił Kevin Kauber. Chwilę później trener Jtransu postanowił bronić wyniku. W 62. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Irié Elyséego wszedł Sergei Kondrattsev, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie. W 68. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Romana Nesterovskiego z Jtransu, a w 70. minucie Sergeiego Mosznikowa z drużyny przeciwnej.

W 81. minucie w zespole Jtransu doszło do zmiany. Maksim Tšerezov wszedł za Romana Nesterovskiego. Od 86. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Martin Kase
89′ Martin Käos
Karl Mööl90′
68′ 81′ Roman Nesterovski
Andre Frolov86′
62′ Irié Bi Séhi Elysée
Joel Kokla46′
55′ Roman Sobtšenko
Joseph Saliste
Sadio Tounkara
Sander Sinilaid
Aleksandr Zakarlyuka
Kevin Kauber58′
 20′ Geoffrey Charles Chinedu
Kristofer Piht
46′ Nikita Mihhailov
Edgar Tur
Andreas Vaikla
Mattias Sapp
62′ Sergei Kondrattsev
Siim Aer
Nikita Savenkov
Kristjan Pelt
81′ Maksim Tšerezov
Kevin Metso
Arseni Kovaltšuk
Sergei Mosznikow46′ 70′
46′ Artjom Škinjov
Edrisa Lubega58′
Raivo Saar

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Paide Linnameeskond pokazał cztery.

Drużyna Jtransu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.