Liga estońska - 10. kolejka Meistriliiga: Paide Linnameeskond - Tammeka Tartu 3-0 (0-0)

1 lipca na Paide linnastaadion odbył się mecz 10. kolejki estońskiej Meistriliiga pomiędzy drużynami Paide Linnameeskond i Tammeki Tartu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Paide Linnameeskond 3-0. Na stadionie zasiadło 152 widzów.

10. kolejka Estonia - Meistriliiga
2020-07-01 18:00 | Stadion: Paide linnastaadion | Widzów: 152 | Arbiter: M. Pukk
E. Tur 87'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 50 razy. Drużyna Paide Linnameeskond wygrała aż 24 razy, zremisowała 13, a przegrała tylko 13.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Artur Uljanov z drużyny gości. Była to 45. minuta starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 53. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Brunonowi Capriolemu, piłkarzowi Paide Linnameeskond. W 58. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Artur Uljanov z drużyny gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 45. minucie.

W 62. minucie Muhammed Sanneh został zastąpiony przez Andre Frolova. W 66. minucie w zespole Paide Linnameeskond doszło do zmiany. Kristofer Piht wszedł za Edrisę Lubegę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Paide Linnameeskond w 70. minucie spotkania, gdy Kristofer Piht strzelił pierwszego gola. W następstwie utraty gola trener Tammeki Tartu postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił obrońcę Patricka Veelmę i na pole gry wprowadził napastnika Tristana Koskora, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Niedługo później Siim Luts wywołał eksplozję radości wśród kibiców Paide Linnameeskond, zdobywając kolejną bramkę w 82. minucie meczu. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem strzelonych goli.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku wynik na 3-0 podwyższył Edgar Tur.

W 88. minucie w drużynie Paide Linnameeskond doszło do zmiany. Sander Sinilaid wszedł za Sergeiego Mosznikowa. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Igor Dudarev
62′ Muhammed Sanneh
Daaniel Maanas
 82′ Siim Luts
Mikhail Slashchyov
88′ Sergei Mosznikow
Patrick Genro Veelma71′
Joseph Saliste
Mihkel Järviste
53′ Bruno Souza Caprioli
Reio Laabus86′
Kevin Kauber
Andre Paju87′
66′ Edrisa Lubega
Artur Uljanov45′ 58′
 87′ Edgar Tur
Sten Reinkort
Mattias Sapp
Carl Kaiser Kiidjärv
Kristjan Pelt
Joonas Kartsep87′
62′ Andre Frolov
Alfred Tammiksaar
Kevor Palumets
Ats Toomsalu
88′ Sander Sinilaid
Dominic Laaneots86′
66′  70′ Kristofer Piht
Tristan Koskor71′
Ander Ott Valge
Mart Paul Preiman

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną zawodnikom gości, natomiast piłkarzom Paide Linnameeskond pokazał jedną żółtą.