Liga estońska - 10. kolejka Meistriliiga: JTrans Narva - Paide Linnameeskond 0-1 (0-0)

W starciu 10. kolejki estońskiej Meistriliiga, które rozegrane zostało 11 maja, zespół Jtransu przegrał z Paide Linnameeskond 0-1 (0-0). Mecz na Kreenholmi Staadion w Narwie obejrzało 73 widzów.

10. kolejka Estonia - Meistriliiga
2019-05-11 18:00 | Stadion: Kreenholmi Staadion | Widzów: 73 | Arbiter: M. Pupart
JTrans Narva
Paide Linnameeskond
0
1
H. Välja 87'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 45 razy. Zespół Jtransu wygrał aż 25 razy, zremisował 12, a przegrał tylko osiem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę zespół Jtransu wyszedł w zmienionym składzie, za Aleksandra Zakarlyukę wszedł Viktor Plotnikov. Trener Paide Linnameeskond postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 54. minucie na plac gry wszedł Tarmo Neemelo, a murawę opuścił Andre Järva.

W 74. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Sörena Kaldmę z Paide Linnameeskond, a w 78. minucie Viktora Plotnikova z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Markas Beneta został zastąpiony przez Artjoma Škinjova. Na siedem minut przed zakończeniem meczu czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Viktor Plotnikov z Jtransu i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 78. minucie.

W 87. minucie żółtą kartkę dostał Marko Meerits, zawodnik Jtransu.

W tej samej minucie jedyną bramkę z karnego zdobył Henri Välja dla zespołu Paide Linnameeskond. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej trzeciej minucie pojedynku, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Irié Elyséemu i Tarmowi Neemeli.

Välja
87′ Marko Meerits
Mait Toom
78′ Markas Beneta
Karl Mööl
90′ Irié Bi Séhi Elysée
Michael Yann Yao
46′ Aleksandr Zakarlyuka
Kristjan Pelt
46′ 78′ 83′ Viktor Plotnikov
Joel Kokla
78′ Artjom Škinjov
Tarmo Neemelo54′ 90′
Nikita Mihhailov
Ander Ott Valge
Aleksei Stepanov

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Jtransu obejrzeli w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna Paide Linnameeskond w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika.