Liga estońska - 10. kolejka Meistriliiga: FC Kuressaare - Tulevik Viljandi 3-0 (2-0)

W meczu 10. kolejki estońskiej Meistriliiga, który rozegrany został 1 lipca, drużyna Kuressaare wygrała z Tulevikiem Viljandi 3-0 (2-0). Mecz na Kuressaare linnastaadion obejrzało 210 widzów.

10. kolejka Estonia - Meistriliiga
2020-07-01 18:00 | Stadion: Kuressaare linnastaadion | Widzów: 210 | Arbiter: R. Tarajev
FC Kuressaare
Tulevik Viljandi
3
0
S. Laht 6',63'
S. Kelder 26'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 32 pojedynki jedenastka Tulevika Viljandi wygrała 15 razy i zanotowała 13 porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kuressaare w szóstej minucie spotkania, gdy Sander Laht strzelił pierwszego gola.

W 18. minucie sędzia ukarał kartką Kristjana Kaska, zawodnika Tulevika Viljandi.

Jedenastka Tulevika Viljandi ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 26. minucie wynik na 2-0 podwyższył Silver Kelder.

W 31. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marca Budica z Tulevika Viljandi, a w 35. minucie Sandera Seemana z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 58. minucie za Marka Edura wszedł Jonas Tossou.

W 63. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Sander Laht z Kuressaare. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Kuressaare: Joonasowi Soomremu w 72. i Silver Kelder w 79. minucie.

W 74. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Jude Barrow, Nikita Komissarov, a na ich miejsce weszli Kristjan Kask, Kaimar Saag. Na murawie, jak to często zdarzało się Kuressaare w tym sezonie, pojawił się Elari Valmas, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 84. minucie Olivera Rassa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Gerdo Juhkam
 26′ 79′ 88′ Silver Alex Kelder
Sander Kapper
84′ Oliver Rass
Tanel Lang
35′ Sander Seeman
Pavel Marin
Rauno Tutk
Kristjan Kask18′ 74′
 6′, 63′ Sander Laht
Herol Riiberg
72′ 84′ Joonas Soomre
Jude Barrow74′
84′ Rasmus Saar
Nikita Komissarov74′
84′ Elari Valmas
Jonas Tossou58′
88′ Nevil Krimm

Daniel Tuhkanen

Zespół Kuressaare zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Tulevika Viljandi pokazał dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.