6. kolejka Meistriliiga: Tallinna Kalev - Maardu Linnameeskond FC 2-0 (2-0)

13 kwietnia na Kalevi Keskstaadionie kunstmuru odbyło się starcie 6. kolejki estońskiej Meistriliiga pomiędzy drużynami Tallinny Kalev i Maardu Linnameeskond. Mecz zakończył się zwycięstwem Tallinny Kalev 2-0. Na stadionie stawiło się 168 widzów.

6. kolejka Estonia - Meistriliiga
2019-04-13 12:00 | Stadion: Kalevi Keskstaadioni kunstmuru | Widzów: 168 | Arbiter: K. Koppel
Tallinna Kalev
Maardu Linnameeskond FC
2
0
R. Reimaa 29'
K. Rääbis 40'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna Maardu Linnameeskond wygrała aż siedem razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 25. minucie za Vladislava Ogorodnika wszedł Vadim Šalabai.

Trzeba było trochę poczekać, aby Reinhard Reimaa wywołał eksplozję radości wśród kibiców Tallinny Kalev , strzelając gola w 29. minucie spotkania.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Tallinny Kalev, zdobywając kolejną bramkę. W 40. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Kevin Rääbis.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Kevin Rääbis z Tallinny Kalev. Była to 54. minuta spotkania. Trener Tallinny Kalev postanowił bronić wyniku. W 68. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Tristana Teevälego wszedł Roger Lee, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Tallinny Kalev utrzymać prowadzenie.

Między 73. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Tallinny Kalev: Mark Petrov, Kevin Rääbis, na ich miejsce weszli: Hannes Anier, Brandon Bachmann. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Yaroslava Dmitrieva, Algera Džumadila zajęli: Rain Aasmäe, Deniss Kovtun.

Deniss Malov
74′ Mark Petrov
Vadim Aksjonov
Andreas Raudsepp
Kotaro Amemiya
 40′ 54′ 88′ Kevin Rääbis
Sho Hayasaka
 29′ Reinhard Reimaa
Vladislav Ogorodnik25′
68′ Tristan Toomas Teeväli
Deniss Kovtun80′
68′ Roger Colville Lee
Alan Mones
74′ Hannes Anier
Vadim Šalabai25′
88′ Brandon Bachmann
Vitali Gussev
Artjom Ostrovski
Maksim Krivošein

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Tallinny Kalev wręczył jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.