5. kolejka Meistriliiga: Tulevik Viljandi - Nomme Kalju Tallin 2-3 (2-3)

7 kwietnia na Viljandi linnastaadion kunstmuru odbył się mecz 5. kolejki estońskiej Meistriliiga pomiędzy drużynami Tulevika Viljandi i Nomme Kalju. Starcie zakończyło się zwycięstwem Nomme Kalju 3-2. Na stadionie stawiło się 338 widzów.

5. kolejka Estonia - Meistriliiga
2019-04-07 12:00 | Stadion: Viljandi linnastaadion kunstmuru | Widzów: 338 | Arbiter: M. Pupart
M. Uggè 23'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 26 spotkań zespół Nomme Kalju wygrał 20 razy i zanotował dwie porażki oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W pierwszej minucie na listę strzelców wpisał się Igor Subbotin.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Nomme Kalju w 11. minucie spotkania, gdy Robert Kirss zdobył drugą bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Nomme Kalju w 23. minucie spotkania, gdy Maximiliano Uggè strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Eugenowi Zasavitchiemu z jedenastki gości. Była to 33. minuta spotkania.

W 37. minucie Rasmus Alles został zmieniony przez Rainera Peipsa.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Janar Õunap.

Prawie natychmiast Rainer Peips wywołał eksplozję radości wśród kibiców Tulevika Viljandi, zdobywając kolejną bramkę w 40. minucie pojedynku. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-3.

W 52. minucie arbiter ukarał kartką Lauriego Elura, zawodnika Tulevika Viljandi. Po chwili trener Nomme Kalju postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Kaspara Paura. Na boisko wszedł Nikolai Mashichev, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Drużynie Tulevika Viljandi zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Nomme Kalju.

Andrii Markovych
 37′ Janar Õunap
Maximiliano Achille Uggè  23′ (k.)
52′ Lauri Elur
Eugen Zasavitchi33′
37′ Rasmus Alles
Mikk Reintam
37′  40′ Rainer Peips
Deniss Tjapkin
Rainer Rüütel
Nikolay Mashichev61′

Roman Sobtšenko63′

Alex Matthias Tamm82′

Jedenastka Nomme Kalju była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy w pierwszej połowie wymieniła jednego gracza.

Natomiast zespół Nomme Kalju w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.