5. kolejka Meistriliiga: Tammeka Tartu - Levadia Tallinn 1-2 (0-1)

7 kwietnia na Tartu Sepa tänava staadion odbyło się starcie 5. kolejki estońskiej Meistriliiga pomiędzy drużynami Tammeki Tartu i Levadii Tallin. Mecz zakończył się zwycięstwem Levadii Tallin 2-1. Na stadionie stawiło się 302 widzów.

5. kolejka Estonia - Meistriliiga
2019-04-07 12:00 | Stadion: Tartu Sepa tänava staadion | Widzów: 302 | Arbiter: K. Külljastinen
Y. Budnik 76'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 59 razy. Zespół Levadii Tallin wygrał aż 51 razy, zremisował sześć, a przegrał tylko dwa.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Artur Uljanov z drużyny gospodarzy. Była to 24. minuta pojedynku.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze Levadii Tallin otworzyli wynik. W 40. minucie na listę strzelców wpisał się Evgeny Osipov.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Levadii Tallin.

Po godzinie gry kartką został ukarany Maksim Podholjuzin, zawodnik gości. W 63. minucie za Rasmusa Peetsona wszedł João Morelli.

W 67. minucie arbiter wręczył kartkę Kevinowi Andersonowi z Tammeki Tartu. Chwilę później trener Tammeki Tartu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Sandera Kappera. Na boisko wszedł Sten Reinkort, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 71. minucie Albert Prosa wyrównał wynik meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Levadii Tallin w 76. minucie spotkania, gdy Yevhen Budnik zdobył z karnego drugą bramkę. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Od 83. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Tammeki Tartu i dwie drużynie przeciwnej. Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 90. minucie, w zespole Tammeki Tartu za Artura Uljanova wszedł Martin Jõgi, a w drużynie Levadii Tallin Nikita Andreev zmienił Marka Kaljumäego. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Dmitri Kruglow
67′ Kevin Anderson
Marko Lipp
83′ Frankline Okoye Chinacherem
Evgeny Osipov  40′
Akim Sairinen
Maksim Podholjuzin61′
88′ Mihkel Järviste
Yevhen Budnik  76′ (k.) 90′
70′ Sander Kapper
Pavel Marin
Andre Paju
Rasmus Peetson63′
Tauno Tekko
Jurij Tkaczuk
24′ 90′ Artur Uljanov
Ihor Zhurakhovskyi
 71′ 84′ Albert Prosa
Marek Kaljumäe90′
90′ Martin Jõgi
Kirill Nesterov
Mart Paul Preiman
Mark Oliver Roosnupp
70′ Sten Reinkort
João Morelli Neto63′

Zespół Levadii Tallin zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał osiem celnych strzałów.

Arbiter przyznał pięć żółtych kartek piłkarzom Tammeki Tartu, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy.

Jedenastka Tammeki Tartu w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

Drużyna gości w drugiej połowie również dokonała dwóch zmian.