5. kolejka Meistriliiga: Flora Tallin - Maardu Linnameeskond FC 6-0 (4-0)

7 kwietnia na Sportland Arena w Tallinnie odbyło się spotkanie 5. kolejki estońskiej Meistriliiga pomiędzy drużynami Flory Tallin i Maardu Linnameeskond. Mecz zakończył się zwycięstwem Flory Tallin 6-0. Starcie obejrzało 442 widzów.

E. Sorga 22',39',55',83'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W siódmej minucie bramkę zdobył Herol Riiberg.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Flory Tallin , zdobywając kolejną bramkę. W 22. minucie wynik na 2-0 podwyższył Erik Sorga. To już trzecie trafienie tego piłkarza w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Flory Tallin w 26. minucie spotkania, gdy Herol Riiberg strzelił trzeciego gola. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Anselmi Nurmela z Flory Tallin. Była to 31. minuta pojedynku.

W 39. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Erik Sorga z Flory Tallin.

Na drugą połowę zespół Maardu Linnameeskond wyszedł w zmienionym składzie, za Denissa Kovtuna, Antona Aristova weszli Yaroslav Dmitriev, Rain Aasmäe. Także w jedenastce Flory Tallin w czasie przerwy zaszły zmiany, za Martina Millera wszedł Pavel Dõmov.

Niedługo później Erik Sorga wywołał eksplozję radości wśród kibiców Flory Tallin, strzelając kolejnego gola w 55. minucie meczu. W 60. minucie za Anselmiego Nurmelę wszedł Michael Lilander.

W 69. minucie w zespole Maardu Linnameeskond doszło do zmiany. Vadim Šalabai wszedł za Ilję Zelentsova.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku Erik Sorga ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 6-0.

W 85. minucie kartkę dostał Henrik Pürg, piłkarz gospodarzy. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6-0.

Klimentii Boldyrev
85′ Henrik Pürg
Alger Džumadil
Vladislav Kreida
Deniss Kovtun46′
46′ Martin Miller
Deniss Malov
31′ 60′ Anselmi Mikael Nurmela
Vadim Aksjonov
 7′, 26′ Herol Riiberg
Kotaro Amemiya
Konstantin Wasiljew
Sho Hayasaka
Vlasiy Sinyavskiy
Vladislav Ogorodnik
 22′, 39′, 55′, 83′ Erik Sorga
Ilja Zelentsov69′
Ingmar Krister Paplavskis
Artjom Jakovlev
60′ Michael Lilander
Rain Aasmäe46′
Marco Lukka
Deniss Suvorikov
Markkus Seppik
Alan Mones
46′ Pavel Dõmov
Vadim Šalabai69′
Rauno Alliku
Yaroslav Dmitriev46′
Frank Liivak

Jedenastka Flory Tallin była w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter nie ukarał zawodników Maardu Linnameeskond żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

Natomiast zespół Maardu Linnameeskond w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.