5. kolejka Meistriliiga: FC Kuressaare - Tallinna Kalev 2-0 (0-0)

7 kwietnia na Kuressaare kunstmuru odbyło się spotkanie 5. kolejki estońskiej Meistriliiga pomiędzy drużynami Kuressaare i Tallinny Kalev. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Kuressaare 2-0. Na stadionie zasiadło 258 widzów.

5. kolejka Estonia - Meistriliiga
2019-04-07 14:00 | Stadion: Kuressaare kunstmuru | Widzów: 258 | Arbiter: R. Tarajev
FC Kuressaare
Tallinna Kalev
2
0
R. Tutk 65'
S. Laht 85'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 35 starć jedenastka Tallinny Kalev wygrała 16 razy i zanotowała 14 porażek oraz pięć remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Między 22. a 39. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom Tallinny Kalev.

Drugą połowę drużyna Tallinny Kalev rozpoczęła w zmienionym składzie, za Bangalya Kouyatego wszedł Tristan Teeväli. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Silverowi Kelderowi z jedenastki gospodarzy. Była to 59. minuta starcia.

W 60. minucie za Daniila Sõtšugova wszedł Markus Vaherna. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Kuressaare doszło do zmiany. Märten Opp wszedł za Olivera Rassa.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Kuressaare w końcu przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie bramkę zdobył Rauno Tutk.

W 73. minucie w zespole Kuressaare doszło do zmiany. Karl Ivar Maar wszedł za Maarka Suursaara. Trener Tallinny Kalev postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił obrońcę Daniila Sheviakova i na pole gry wprowadził napastnika Brandona Bachmanna. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Kuressaare, strzelając kolejnego gola. Na pięć minut przed zakończeniem meczu wynik na 2-0 podwyższył Sander Laht.

W 86. minucie w jedenastce Kuressaare doszło do zmiany. Karmo Paju wszedł za Silvera Keldera. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Roger Colville Lee22′
59′ 86′ Silver Alex Kelder
Daniil Sheviakov76′
65′ Oliver Rass
Daniil Sõtšugov60′
Sander Seeman
Wale Musa Alli39′ 42′
 65′ Rauno Tutk
Andreas Raudsepp
 85′ Sander Laht
Kevin Rääbis
73′ Maarek Suursaar
Mark Petrov
73′ Karl Ivar Maar
Tristan Toomas Teeväli46′
Kristjan Moorats
Markus Vaherna60′
65′ Märten Opp
Brandon Bachmann76′
86′ Karmo Paju
Artjom Ostrovski

Wyjątkowa nieporadność napastników Tallinny Kalev była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Zawodnicy Tallinny Kalev obejrzeli w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.