Willem II Tilburg - RKC Waalwijk 1-0 (0-0). Liga holenderska - 30. kolejka Eredivisie

W spotkaniu 30. kolejki holenderskiej Eredivisie, które rozegrane zostało 23 kwietnia, jedenastka Willemu II wygrała z Waalwijk 1-0 (0-0). Mecz na Koning Willem II Stadion w Tilburg obejrzało 2 000 widzów.

30. kolejka Holandia - Eredivisie
2021-04-23 18:45 | Stadion: Koning Willem II Stadion | Widzów: 2000 | Arbiter: Danny Makkelie
Willem II Tilburg
RKC Waalwijk
1
0
V. Pavlidis 54'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 34 razy. Zespół Willemu II wygrał aż 18 razy, zremisował pięć, a przegrał tylko 11.

Od pierwszych minut drużyna Willemu II zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Waalwijk była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Kibice Waalwijk nie mogli już doczekać się wprowadzenia Aymana Azhila. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy. Murawę musiał opuścić Ola John.

Jedynego gola meczu strzelił Vangelis Pavlidis dla jedenastki Willemu II. Bramka padła w tej samej minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Kwasi Wriedt.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartkę dostał Vurnon Anita z zespołu gości. W 70. minucie Lennerd Daneels zastąpił Cyrila Ngonge'a. W tej samej minucie Anas Tahiri został zmieniony przez Syllę Sow, a za Thijsa Oostinga wszedł na boisko Lars Nieuwpoort, co miało wzmocnić drużynę Waalwijk. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leeroya Owusu na Victora van den Bogerta.

W 77. minucie w jedenastce Willemu II doszło do zmiany. Wesley Spieringhs wszedł za Driessa Saddikiego. Chwilę później trener Willemu II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Mats Köhlert, a murawę opuścił Mike Trésor. W 83. minucie Richard van der Venne został zmieniony przez Vitalie Damaşcana, co miało wzmocnić drużynę Waalwijk. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kwasiego Wriedta na Lindona Selahiego.

W doliczonej piątej minucie meczu kartką został ukarany Vangelis Pavlidis, piłkarz gospodarzy.

Konstantinos Lamprou
72′ Leeroy Owusu
Anas Tahiri70′
77′ Driess Saddiki
Richard van der Venne83′
Pol Llonch Puyalto
Vurnon Anita61′
78′ Mike Trésor Ndayishimiye
Lennerd Daneels70′
 54′ 90′ Vangelis Pavlidis
Thijs Oosting70′
86′ Kwasi Okyere Wriedt
Juriën Godfried Juan Gaari
72′ Victor van den Bogert
Lars Nieuwpoort70′
86′ Lindon Selahi
Paul Gerardus Quasten
77′ Wesley Spieringhs
Sebbe Augustijns
78′ Mats Köhlert
Ayman Azhil46′

Vitalie Damaşcan83′

Cyril Ngonge70′

Sylla Sow70′

Finn Stokkers

Zespół Willemu II zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 10 celnych strzałów, trzy razy obijał słupki bramki jedenastki Waalwijk.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna Willemu II w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.