Willem II Tilburg - PSV Eindhoven 2-1 (1-1). Liga holenderska - 7. kolejka Eredivisie

W meczu 7. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 25 września, zespół Willemu II zwyciężył z PSV 2-1 (1-1). Mecz na Koning Willem II Stadion w Tilburg obejrzało 14 503 widzów.

7. kolejka Holandia - Eredivisie
2021-09-25 16:30 | Stadion: Koning Willem II Stadion | Widzów: 14503 | Arbiter: Kevin Blom
E. Zahavi 30'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 52 razy. Drużyna PSV wygrała aż 37 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko osiem.

Od pierwszych minut jedenastka PSV zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Willemu II była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 20. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik PSV Eran Zahavi.

Piłkarze gości nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 30. minucie Eran Zahavi wyrównał wynik meczu. Asystę zaliczył Philipp Max.

W 43. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Görkema Sağlama z Willemu II, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Maria Goetzego z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Marcowi van Ginklowi z zespołu gości. Była to 55. minuta spotkania. Trener Willemu II wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Maksa Svenssona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Görkem Sağlam. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięską bramkę.

W 63. minucie w jedenastce Willemu II doszło do zmiany. Anargyros Kampetsis wszedł za Kwasiego Wriedta. W 68. minucie Vincent Schippers zastąpił Emila Bergströma. W 72. minucie Ritsu Doan został zmieniony przez Brumę, a za Marca van Ginkla wszedł na boisko David Pröpper, co miało wzmocnić drużynę PSV. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Freeka Heerkensa na Nikolaosa Michelisa.

Zawodnicy Willemu II w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 76. minucie na listę strzelców wpisał się Ché Nunnely. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Bramka padła po podaniu Driessa Saddikiego.

Na 13 minut przed zakończeniem starcia w jedenastce PSV doszło do zmiany. Carlos Vinícius wszedł za Erana Zahaviego. W następstwie utraty bramki trener PSV postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił obrońcę Philippa Maksa i na pole gry wprowadził napastnika Maximiliana Romera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Joël Drommel
68′ Vincent Schippers
Phillipp Mwene
74′ Freek Heerkens
Marco van Ginkel55′ 73′
 76′ Ché Nunnely
Ritsu Doan72′
Mats Köhlert
Cody Mathès Gakpo
Pol Llonch Puyalto
Ibrahim Sangaré
43′ 63′ Görkem Sağlam
Mario Goetze45′
63′ Kwasi Okyere Wriedt
Eran Zahavi  30′ 20′ (samob.) 77′
Jorn Brondeel
Vincent Carsten Maria Müller
Connor van den Berg
Yvon Landry Mvogo
68′ Emil Evert Bergström
Armando Obispo
74′ Nikolaos Michelis
David Petrus Wenceslaus Henri Pröpper73′
63′ Anargyros Kampetsis
Carlos Vinícius Alves Morais77′
63′ Max Johan Erik Svensson
Maximiliano Samuel Romero84′
John Yeboah Zamora
Armindo Tué Na Bangna72′

Yorbe Vertessen

Przewaga jedenastki PSV w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.