Willem II Tilburg - PEC Zwolle 1-3 (1-0). Liga holenderska - 18. kolejka Eredivisie

W pojedynku 18. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 22 stycznia, drużyna Willemu II przegrała ze Zwolle 1-3 (1-0). Spotkanie odbyło się na Koning Willem II Stadion w Tilburg.

18. kolejka Holandia - Eredivisie
2021-01-22 20:00 | Stadion: Koning Willem II Stadion | Arbiter: Sander van der Eijk
Willem II Tilburg
PEC Zwolle
1
3
K. Wriedt 10'
R. Ghoochannejhad 58',62',70'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 starć zespół Zwolle wygrał siedem razy, ale więcej przegrywał, bo osiem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Kwasi Wriedt wywołał eksplozję radości wśród kibiców Willemu II , strzelając gola w 10. minucie pojedynku. Asystę zaliczył Vangelis Pavlidis.

W 40. minucie Kenneth Paal został zmieniony przez Thomasa Rudolpha. W 41. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lindona Selahiego z Willemu II, a w 45. minucie Sama Kerstena z drużyny przeciwnej. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia wyrzucił z boiska Kwasiego Wriedta z Willemu II.

Dwie minuty później w drużynie Zwolle doszło do zmiany. Immanuel-Johannes Pherai wszedł za Mike van Duinena. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Willemu II.

Drugą połowę drużyna Zwolle rozpoczęła w zmienionym składzie, za Pelle Clementa wszedł Reza Ghoochannejhad.

Zespół gospodarzy długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 48 minut, jednak drużyna Zwolle doprowadziła do remisu. Gola strzelił Reza Ghoochannejhad.

Niedługo po stracie bramki zespół gości trafił do bramki rywala. W 62. minucie Reza Ghoochannejhad ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 1-2. Asystę przy golu zanotował Eliano Reijnders.

W 63. minucie w drużynie Willemu II doszło do zmiany. Vincent Schippers wszedł za Mike'a Trésora.

W 70. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Reza Ghoochannejhad ze Zwolle. Kibice Zwolle nie mogli już doczekać się wprowadzenia Clinta Leemansa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Virgil Misidjan.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Kenneth Paal40′
78′ Mats Köhlert
Dean Huiberts
41′ 74′ Lindon Selahi
Pelle Clement46′
Pol Llonch Puyalto
Yuta Nakayama
63′ Mike Trésor Ndayishimiye
Virgil Misidjan71′
Vangelis Pavlidis
Eliano Reijnders
 10′ 45′ Kwasi Okyere Wriedt
Marc Olivier Doue
63′ Vincent Schippers
Thomas Anton Rudolph Lam40′
Jan-Arie van der Heijden
Jesper Drost
74′ Görkem Sağlam
Thomas van den Belt
78′ Ché Nunnely
Reza Ghoochannejhad46′  58′, 62′, 70′ (k.)

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół Willemu II w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości wymieniła czterech zawodników.