Willem II Tilburg - Go Ahead Eagles 0-1 (0-0). Liga holenderska - 14. kolejka Eredivisie

27 listopada na Koning Willem II Stadion w Tilburg odbyło się starcie 14. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Willemu II i Eagles'u. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Eagles'u 1-0.

B. Lucassen 47'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 meczów zespół Eagles'u wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Pol Llonch z drużyny gospodarzy. Była to 17. minuta spotkania.

Na początku drugiej połowy jedyną bramkę meczu zdobył Boyd Lucassen dla zespołu Eagles'u. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola asystował Martijn Berden.

W 64. minucie za Kwasiego Wriedta wszedł Anargyros Kampetsis. W tej samej minucie trener Willemu II postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Max Svensson, a murawę opuścił Mats Köhlert. Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 71. minucie, w jedenastce Willemu II za Pola Lloncha wszedł Ringo Meerveld, a w drużynie Eagles'u Martijn Berden zmienił Zakarię Eddahchouri.

Kibice Eagles'u nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jacoba Mulengę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Isac Lidberg. W 78. minucie sędzia pokazał kartkę Zakarii Eddahchouriemu z Eagles'u. W 80. minucie Ché Nunnely został zmieniony przez Johna Yeboaha, a za Driessa Saddikiego wszedł na boisko Godfried Roemeratoe, co miało wzmocnić zespół Willemu II. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Zakarię Eddahchouri na Francisa Rossa oraz Philippe'a Rommensa na Rhu-endlego Martinę.

Mats Deijl
17′ 71′ Pol Llonch Puyalto
Jay Idzes
80′ Ché Nunnely
Martijn Berden71′
64′ Mats Köhlert
Ragnar Oratmangoen
80′ Driess Saddiki
Luuk Brouwers
Görkem Sağlam
Philippe Rommens90′
64′ Kwasi Okyere Wriedt
Yacine Bourhane
71′ Ringo Meerveld
Zakaria Eddahchouri71′ 78′ 90′
80′ Godfried Roemeratoe
Semir Ozturk
Elton Daniël Kabangu
Quiermo Dumay
64′ Anargyros Kampetsis
Jacob Mulenga76′
64′ Max Johan Erik Svensson
Francis Ross90′
80′ John Yeboah Zamora

Drużyna Willemu II miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka Eagles'u w drugiej połowie dokonała czterech zmian.