Willem II Tilburg - Fortuna Sittard 2-1 (1-0). Liga holenderska - 34. kolejka Eredivisie

16 maja na Koning Willem II Stadion w Tilburg odbył się mecz 34. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Willemu II i Fortuny. Starcie zakończyło się zwycięstwem Willemu II 2-1.

Z. Flemming 48'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 spotkań jedenastka Fortuny wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Już w pierwszych minutach drużyna Fortuny próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 39. minucie arbiter ukarał kartką Pola Lloncha, zawodnika Willemu II.

Wysiłki podejmowane przez zespół Willemu II w końcu przyniosły efekt bramkowy. W ostatniej minucie pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Vangelis Pavlidis. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Mike Trésor.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Zianowi Flemmingowi z jedenastki gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Willemu II.

Jedenastka gospodarzy krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko trzy minuty, ponieważ drużyna Fortuny doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Zian Flemming. To już dwunaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Sebastian Polter.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Vangelis Pavlidis z Willemu II. Była to 57. minuta pojedynku. W 66. minucie Clint Essers został zastąpiony przez Emila Hanssona.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 67. minucie zwycięską bramkę dla zawodników Willemu II zdobył Rasmus Holmén. Asystę przy golu zaliczył Ché Nunnely.

Trener Willemu II wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Lindona Selahiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Pol Llonch. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Fortuny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 89. minucie na plac gry wszedł Samuel Moutoussamy, a murawę opuścił Mats Seuntjens. W tej samej minucie Roel Janssen został zmieniony przez Mike van Beijnena, co miało wzmocnić jedenastkę Fortuny. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ché Nunnelego na Jordensa Petersa.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Martin Yves Angha-Lötscher
 67′ Rasmus Sebastian Holmén
Roel Janssen89′
Derrick Arthur Köhn
George Cox
85′ Driess Saddiki
Ben Rienstra
39′ 71′ Pol Llonch Puyalto
Tesfaldet Tekie71′
71′ Mike Trésor Ndayishimiye
Zian Flemming  48′ 45′
90′ Ché Nunnely
Lisandro Pedro Varela Semedo
Kwasi Okyere Wriedt
Sebastian Polter
 45′ 57′ 85′ Vangelis Pavlidis
Mats Seuntjens89′
Jorn Brondeel
Piet Velthuizen
Connor van den Berg
Joshua Jonas Wehking
85′ Freek Heerkens
Grégoire Amiot
90′ Jordens Peters
Lazaros Rota
Jop van den Avert
Mike Johannes Hendrikus Josephus van Beijnen89′
Görkem Sağlam
Nassim El Ablak
71′ Lindon Selahi
Arian Kastrati
85′ Wesley Spieringhs
Samuel Moutoussamy89′
Rick Zuijderwijk
Thibaud Verlinden71′
71′ Mats Köhlert
Dimitrios Emmanouilidis

Leroy George

Emil Hansson66′

Przewaga zespołu Fortuny w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Willemu II, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną.

Drużyna Willemu II w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.