Willem II Tilburg - Fortuna Sittard 1-1 (0-0). Liga holenderska - 10. kolejka Eredivisie

W starciu 10. kolejki holenderskiej Eredivisie, które rozegrane zostało 22 października, zespół Willemu II zremisował z Fortuną 1-1 (0-0). Mecz na Koning Willem II Stadion w Tilburg obejrzało 14 057 widzów.

10. kolejka Holandia - Eredivisie
2021-10-22 20:00 | Stadion: Koning Willem II Stadion | Widzów: 14057 | Arbiter: Jannick van der Laan
Willem II Tilburg
Fortuna Sittard
1
1
M. Köhlert 59'
T. Noslin 54'

Już w pierwszych minutach jedenastka Willemu II próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 45. minucie arbiter przyznał kartkę Martinowi Andze-Lötscherowi z Fortuny.

Trener Fortuny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Tijanni Noslin, a murawę opuścił Mickaël Tirpan. Tijanni Noslin spełnił oczekiwania trenera strzelając jedną bramkę. Był to jego pierwszy gol w tegorocznych rozgrywkach.

Na początku drugiej połowy to zawodnicy Fortuny otworzyli wynik. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Tijanni Noslin. Asystę przy bramce zaliczył George Cox.

W 55. minucie sędzia ukarał kartką Timona Wellenreuthera, piłkarza Willemu II.

Zespół gospodarzy otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 59. minucie gola wyrównującego strzelił Mats Köhlert. Przy strzeleniu gola asystował Max Svensson.

W 71. minucie za Emila Hanssona wszedł Bassala Sambou. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania kartkę otrzymał Mats Seuntjens z jedenastki gości. Chwilę później trener Willemu II postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Görkema Sağlama. Na boisko wszedł Ringo Meerveld, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 84. minucie w drużynie Willemu II doszło do zmiany. Godfried Roemeratoe wszedł za Pola Lloncha. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Wriedt
55′ Timon Janis Wellenreuther
Ivo Daniel Ferreira Mendonça Pinto
 59′ Mats Köhlert
Emil Hansson71′
84′ Pol Llonch Puyalto
Ben Rienstra
80′ Görkem Sağlam
Yiğit Emre Çeltik
80′ Ringo Meerveld
Arianit Ferati
84′ Godfried Roemeratoe