Willem II Tilburg - FC Groningen 2-3 (0-0). Liga holenderska - 16. kolejka Eredivisie

14 stycznia na Koning Willem II Stadion w Tilburg odbył się pojedynek 16. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Willemu II i Groningen. Mecz zakończył się zwycięstwem Groningen 3-2.

K. Itakura 84'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 47 starć drużyna Willemu II wygrała 19 razy i zanotowała 18 porażek oraz 10 remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 20. minucie za Patricka Joostena wszedł Mohamed El Hankouri.

Drugą połowę drużyna Groningen rozpoczęła w zmienionym składzie, za Azora Matusiwa wszedł Wessel Dammers.

Tuż po przerwie zespół gości trafił do bramki rywala. W pierwszych minutach drugiej połowy bramkę zdobył Mohamed El Hankouri. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Tomáš Suslov.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 60. minucie wyrównującą bramkę dla zawodników gospodarzy zdobył Ché Nunnely. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Görkem Sağlam.

Niedługo później trener Willemu II postanowił wzmocnić linię napadu i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Ché Nunnelego. Na boisko wszedł Mats Köhlert, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 79. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Groningen Wessel Dammers. W następstwie utraty bramki trener Groningen postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił obrońcę Barta van Hintuma i na pole gry wprowadził napastnika Alessia da Cruza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W tej samej minucie w zespole Groningen doszło do zmiany. Sam Schreck wszedł za Wessela Dammersa.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Groningen przyniosły efekt bramkowy. Na sześć minut przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Ko Itakura. W zdobyciu bramki pomógł Gabriel Gudmundsson.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Ko Itakura z Groningen. Była to 90. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Groningen w 90. minucie spotkania, gdy Mohamed El Hankouri strzelił trzeciego gola. Asystę przy bramce zaliczył Alessio da Cruz.

W piątej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Groningen doszło do zmiany. Migue Leal wszedł za Daniëla van Kaama. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-3.

Gabriel Gudmundsson
55′ Driess Saddiki
Daniël van Kaam90′
Freek Heerkens
Tomáš Suslov
60′ Görkem Sağlam
Patrick Joosten20′
 60′ 76′ Ché Nunnely
Miguel Ángel Leal Díaz90′
55′ Pol Llonch Puyalto
Ramon Pascal Lundqvist
Wesley Spieringhs
Sam Francis Schreck81′
60′ Mike Trésor Ndayishimiye
Remco Balk
Ole ter Haar Romeny
Alessio da Cruz81′
76′ Mats Köhlert
Mohamed El Hankouri20′  50′, 90′
John Yeboah Zamora
Kian Slor

Joël van Kaam

Arbiter nie ukarał zawodników Willemu II żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Groningen wymieniła pięciu graczy.