Willem II Tilburg - FC Groningen 2-1 (2-0). Liga holenderska - 5. kolejka Eredivisie

W meczu 5. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 18 września, zespół Willemu II wygrał z Groningen 2-1 (2-0). Mecz na Koning Willem II Stadion w Tilburg obejrzało 9 463 widzów.

5. kolejka Holandia - Eredivisie
2021-09-18 18:45 | Stadion: Koning Willem II Stadion | Widzów: 9463 | Arbiter: Jeroen Manschot
T. Suslov 61'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 48 spotkań zespół Groningen wygrał 19 razy i zanotował tyle samo porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Willemu II w piątej minucie spotkania, gdy Kwasi Wriedt strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Görkem Sağlam.

W siódmej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Driessa Saddikiego z Willemu II, a w 19. minucie Barta van Hintuma z drużyny przeciwnej.

Niedługo później Driess Saddiki wywołał eksplozję radości wśród kibiców Willemu II, zdobywając kolejną bramkę w 24. minucie spotkania. Przy strzeleniu gola asystował Kwasi Wriedt.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 54. minucie żółtą kartką został ukarany Pol Llonch, piłkarz gospodarzy. W 58. minucie w zespole Groningen doszło do zmiany. Paulos Abraham wszedł za Jørgena Stranda.

W tej samej minucie za Daleha Irandusta wszedł Michael de Leeuw. W 59. minucie Yahya Kalley został zmieniony przez Daniëla van Kaama, co miało wzmocnić drużynę Groningen. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leeroya Owusu na Vincenta Schippersa.

Zawodnicy Groningen w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu na listę strzelców wpisał się Tomáš Suslov.

W 66. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kwasiego Wriedta z Willemu II, a w 68. minucie Cyrila Ngonge'a z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Willemu II postanowił wzmocnić linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Görkema Sağlama. Na boisko wszedł Godfried Roemeratoe, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 70. a 80. minutą, boisko opuścili zawodnicy Willemu II: Kwasi Wriedt, Mats Köhlert, Ché Nunnely, na ich miejsce weszli: Anargyros Kampetsis, Max Svensson, John Yeboah. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Larosa d'Encarnação, Patricka Joostena zajęli: Damil Dankerlui, Romano Postema.

W doliczonej piątej minucie meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Cyril Ngonge z drużyny gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 68. minucie. Zespołowi Groningen zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Willemu II.

Peter Leeuwenburgh
60′ Leeroy Owusu
Mohamed El Hankouri
 24′ 7′ Driess Saddiki
Tomáš Suslov  61′
54′ Pol Llonch Puyalto
Laros d'Encarnação Duarte70′
70′ Görkem Sağlam
Patrick Joosten77′
80′ Ché Nunnely
Cyril Ngonge68′ 90′
 5′ 66′ 70′ Kwasi Okyere Wriedt
Jørgen Strand Larsen58′
80′ Mats Köhlert
Elias Oskar Olsson
60′ Vincent Schippers
Daniël van Kaam59′
70′ Godfried Roemeratoe
Paulos Abraham58′
Elton Daniël Kabangu
Michael Jeroen Maarten Michiel de Leeuw58′
70′ Anargyros Kampetsis
Romano Ceciel Postema77′
80′ Max Johan Erik Svensson

80′ John Yeboah Zamora

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Willemu II w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.