Willem II Tilburg - Alkmaar Zaanstreek 0-1 (0-0). Liga holenderska - 28. kolejka Eredivisie

W starciu 28. kolejki holenderskiej Eredivisie, które rozegrane zostało 3 kwietnia, drużyna Willemu II przegrała z AZ 0-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Koning Willem II Stadion w Tilburg.

A. Guðmundsson 72'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 43 razy. Drużyna AZ wygrała aż 20 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko 12.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla drużyny AZ. W piątej minucie arbiter wyrzucił z boiska Teuna Koopmeinersa z AZ.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Polowi Llonchowi z Willemu II. Była to 37. minuta meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna Willemu II rozpoczęła w zmienionym składzie, za Pola Lloncha wszedł Driess Saddiki.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AZ w 72. minucie spotkania, gdy Albert Guðmundsson strzelił pierwszego gola. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę otrzymał Driess Saddiki z zespołu gospodarzy.

Chwilę później trener Willemu II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Lindon Selahi, a murawę opuścił Wesley Spieringhs. W tej samej minucie Ché Nunnely został zastąpiony przez Matsa Köhlerta. W 77. minucie żółtą kartką został ukarany Fredrik Midtsjae, zawodnik gości.

Kibice AZ nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tijjaniego Reijndersa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Karl Karlsson.

Owen Wijndal
76′ Wesley Spieringhs
Fredrik Midtsjae77′ 90′
76′ Ché Nunnely
Albert Guðmundsson  72′ 90′
Mike Trésor Ndayishimiye
Karl Jesper Karlsson82′
37′ 46′ Pol Llonch Puyalto
Jordy Clasie90′
46′ 74′ Driess Saddiki
Håkon Evjen
Görkem Sağlam
Kenzo Goudmijn
76′ Lindon Selahi
Tijjani Reijnders82′
Rick Zuijderwijk
Zakaria Aboukhlal90′
76′ Mats Köhlert
Jelle Duin89′
Ole ter Haar Romeny

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, w drugiej także jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną czerwoną kartkę, a w drugiej jedną żółtą.

Drużyna Willemu II w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.