VVV Venlo - Willem II Tilburg 2-1 (0-1). Liga holenderska - 15. kolejka Eredivisie

W spotkaniu 15. kolejki holenderskiej Eredivisie, które rozegrane zostało 10 stycznia, zespół Venlo zwyciężył z Willemem II 2-1 (0-1). Starcie odbyło się na Covebo Stadionie - De Koel -.

15. kolejka Holandia - Eredivisie
2021-01-10 14:30 | Stadion: Covebo Stadion - De Koel - | Arbiter: Jochem Kamphuis
VVV Venlo
Willem II Tilburg
2
1
G. Giakoumakis 79',90'
J. van der Heijden 15'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 pojedynków zespół Willemu II wygrał sześć razy i tyle samo razy przegrywał. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Willemu II w 15. minucie spotkania, gdy Jan-Arie van der Heijden strzelił pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Willemu II.

Drugą połowę zespół Willemu II rozpoczął w zmienionym składzie, za Ché Nunnelego wszedł Ole Haar. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Willem II: Janowi-Arie van der Heijdenowi w 52. i Rasmusowi Holménowi w 66. minucie.

W 70. minucie Kristopher Da Graca został zmieniony przez Arjana Swinkelsa. Chwilę później trener Venlo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Jafar Arias, a murawę opuścił Simon Janssen. Chwilę później trener Willemu II postanowił wzmocnić linię pomocy i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Driessa Saddikiego. Na boisko wszedł Wesley Spieringhs, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Georgios Giakoumakis. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 87. minucie kartkę dostał Georgios Giakoumakis, zawodnik Venlo.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Venlo przyniosły efekt bramkowy. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku Georgios Giakoumakis po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-1. Przy strzeleniu gola pomagał Zinédine Machach.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Rasmus Sebastian Holmén66′
70′ Kristopher Da Graca
Jan-Arie van der Heijden  15′ 52′
Leon Guwara
Derrick Arthur Köhn
Danny Post
Görkem Sağlam
75′ Simon Janssen
Driess Saddiki79′
Zinédine Machach
Mike Trésor Ndayishimiye
Vito van Crooij
Ché Nunnely46′
 79′ (k.), 90′ 87′ Georgios Giakoumakis
Vincent Schippers
70′ Arjan Swinkels
Mats Köhlert
75′ Jafar Arias
John Yeboah Zamora
Torino Hunte

Guus Hupperts

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Venlo, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie.

Zespół Venlo w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Drużyna gości w drugiej połowie także wymieniła dwóch graczy.