VVV Venlo - PSV Eindhoven 0-2 (0-1). Liga holenderska - 29. kolejka Eredivisie

W meczu 29. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 11 kwietnia, jedenastka Venlo przegrała z PSV 0-2 (0-1). Starcie odbyło się na Covebo Stadionie - De Koel -.

D. Malen 59'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Drużyna PSV wygrała aż 15 razy, zremisowała cztery, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy PSV w 13. minucie spotkania, gdy Cody Gakpo zdobył pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Donyell Malen.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny PSV.

Drugą połowę zespół Venlo rozpoczął w zmienionym składzie, za Christiana Kuma wszedł Roy Gelmi.

Jedenastka Venlo ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 59. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Donyell Malen. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 17 strzelonych goli. Sytuację bramkową stworzył Denzel Dumfries.

Chwilę później trener Venlo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Josua John, a murawę opuścił Zinédine Machach. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Georgios Giakoumakis z Venlo. Była to 65. minuta spotkania. W 73. minucie za Pabla Rosaria wszedł Ibrahim Sangaré.

W tej samej minucie w zespole Venlo doszło do zmiany. Yahcuroo Roemer wszedł za Lukasa Schmitza. A kibice PSV nie mogli już doczekać się wprowadzenia Marca van Ginkela. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Cody Gakpo. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Jordan Teze
46′ Christian Kum
Nick Viergever
Leon Guwara
Philipp Martin Max84′
Kristopher Da Graca
Pablo Paulino Rosario73′
85′ Danny Post
Mario Goetze
73′ Lukas Schmitz
Cody Mathès Gakpo  13′ 73′
60′ Zinédine Machach
Olivier Maxime Boscagli
Vito van Crooij
Donyell Malen  59′ 89′
65′ Georgios Giakoumakis
Eran Zahavi89′
Delano van Crooij
Maxime Delanghe
Bram Verbong
Lars Unnerstall
46′ Roy Gelmi
Timo Baumgartl
Steffen Schäfer
Armando Obispo84′
Arjan Swinkels
Adrian Fein
85′ Simon Janssen
Joël Mohammed Ramzan Piroe
60′ Josua John
Yorbe Vertessen89′
73′ Yahcuroo Roemer

Jedenastka PSV była w posiadaniu piłki przez 70 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter nie ukarał piłkarzy PSV żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka PSV w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.