VVV Venlo - FC Emmen 0-4 (0-1). Liga holenderska - 34. kolejka Eredivisie

W pojedynku 34. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 16 maja, jedenastka Venlo przegrała wysoko z Emmen 0-4 (0-1). Mecz odbył się na Covebo Stadionie - De Koel -.

34. kolejka Holandia - Eredivisie
2021-05-16 14:30 | Stadion: Covebo Stadion - De Koel - | Arbiter: Danny Makkelie
P. Gladon 81'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 24. minucie kartkę obejrzał Glenn Bijl z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Emmen w 36. minucie spotkania, gdy Luka Adžić strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola asystował Kerim Frei.

W 39. minucie sędzia ukarał kartką Tobiasa Pachonika, zawodnika Venlo. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Emmen.

Kibice Venlo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Simona Janssena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Wassim Essanoussi.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Emmen w 53. minucie spotkania, gdy Sergio Pena zdobył z karnego drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Po godzinie gry arbiter pokazał kartkę Lucasowi Bernadou z Emmen. W tej samej minucie w zespole Venlo doszło do zmiany. Zinédine Machach wszedł za Arjana Swinkelsa.

Niedługo później Michael de Leeuw wywołał eksplozję radości wśród kibiców Emmen, strzelając kolejnego gola w 64. minucie spotkania. To już trzynaste trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Sergio Pena.

W 70. minucie Luka Adžić został zastąpiony przez Paula Gladona. W 72. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Josua John, Guus Hupperts, a na ich miejsce weszli Vito van Crooij, Yahcuroo Roemer. Na murawie, jak to często zdarzało się Emmen w tym sezonie, pojawił się Keziah Veendorp, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 76. minucie Lucasa Bernadou. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

W tej samej minucie w jedenastce Emmen doszło do zmiany. Nikolai Laursen wszedł za Kerima Freia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Emmen w 81. minucie spotkania, gdy Paul Gladon zdobył czwartą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Nikolai Laursen.

W 84. minucie kartką został ukarany Danny Post, piłkarz gospodarzy. Na pięć minut przed zakończeniem starcia w drużynie Emmen doszło do zmiany. Robbert de Vos wszedł za Hilala Ben Moussę. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-4.

Michael Robin Verrips
39′ Tobias Raphael Pachonik
Glenn Bijl24′
Kristopher Da Graca
Miguel Gianpierre Araujo Blanco
61′ Arjan Swinkels
Nick Bakker
Leon Guwara
Caner Cavlan
Tristan Dekker
Hilal Ben Moussa85′
46′ Wassim Essanoussi
Kerim Frei Koyunlu76′
84′ Danny Post
Luka Adžić  36′ 70′
72′ Yahcuroo Roemer
Lucas Bernadou61′ 76′
Jafar Arias
Sergio Fernando Pena Flores  53′ (k.)
72′ Vito van Crooij
Jean-Pierre Patrick Rhyner
46′ Simon Janssen
Ricardo van Rhijn
61′ Zinédine Machach
Keziah Veendorp76′
Lars Nabbe
Robbert de Vos85′
Nezar S'rifi
Didier Jeanpier La Torre Arana
72′ Guus Hupperts
Ben Scholte
72′ Josua John
Simon Hjalmar Friedel Tibbling

Paul Gladon70′  81′

Marko Kolar

Nikolai Rohde Laursen76′

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Venlo, a w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze gości otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.