VVV Venlo - Alkmaar Zaanstreek 1-4 (1-1). Liga holenderska - 23. kolejka Eredivisie

20 lutego na Covebo Stadionie - De Koel - odbyło się spotkanie 23. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Venlo i AZ. Pojedynek zakończył się zwycięstwem AZ 4-1.

23. kolejka Holandia - Eredivisie
2021-02-20 20:00 | Stadion: Covebo Stadion - De Koel - | Arbiter: Jochem Kamphuis
M. Boadu 64',85'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Drużyna AZ wygrała aż 11 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Karl Karlsson wywołał eksplozję radości wśród kibiców AZ, strzelając gola w 15. minucie meczu. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Timo Letschert.

W 23. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Owenowi Wijndalowi z AZ.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Christos Donis. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Vito van Crooij.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AZ w 56. minucie spotkania, gdy Håkon Evjen strzelił drugiego gola. W 58. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Christian Kum osłabiając tym samym drużynę Venlo.

W 60. minucie za Christosa Donisa wszedł Kristopher Da Graca.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna AZ, zdobywając kolejną bramkę. W 64. minucie wynik na 1-3 podwyższył Myron Boadu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 70. minucie Torino Hunte został zmieniony przez Steffena Schäfera, a za Leona Guwarę wszedł na boisko Meritan Shabani, co miało wzmocnić zespół Venlo. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Håkona Evjena na Kenza Goudmijna w 82. minucie.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania Myron Boadu ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 1-4.

W 87. minucie w drużynie AZ doszło do zmiany. Dani de Wit wszedł za Karla Karlssona. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-4.

Yukinari Sugawara
58′ Christian Kum
Timo Letschert
Arjan Swinkels
Bruno Martins Indi
70′ Leon Guwara
Owen Wijndal23′
Zinédine Machach
Fredrik Midtsjae
 24′ 60′ Christos Donis
Myron Boadu  64′, 85′
70′ Torino Hunte
Karl Jesper Karlsson  15′ 87′
Delano van Crooij
Beau Reus
Bram Verbong
Hobie Verhulst
60′ Kristopher Da Graca
Maxim Gullit
Roy Gelmi
Ramon Stanley Remy Leeuwin
70′ Steffen Schäfer
Jordy Clasie
Wassim Essanoussi
Dani de Wit87′
Simon Janssen
Kenzo Goudmijn82′
70′ Meritan Shabani