Vitesse Arnhem - Willem II Tilburg 0-0. Liga holenderska - 27. kolejka Eredivisie

W pojedynku 27. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 21 marca, jedenastka Vitesse zremisowała z Willemem II 0-0. Starcie odbyło się na GelreDome w Arnhemie.

27. kolejka Holandia - Eredivisie
2021-03-21 14:30 | Stadion: GelreDome | Arbiter: Danny Makkelie
Vitesse Arnhem
Willem II Tilburg
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 49 razy. Drużyna Vitesse wygrała aż 28 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko 10.

Już w pierwszych minutach zespół Vitesse próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 20. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jacoba Vandsø z Vitesse, a w 24. minucie Wesleya Spieringhsa z drużyny przeciwnej.

Na drugą połowę drużyna Vitesse wyszła w zmienionym składzie, za Maximiliana Wittka wszedł Ikoma Openda. W 54. minucie arbiter pokazał kartkę Oussamie Tannane'owi z Vitesse.

Na murawie, jak to często zdarzało się Vitesse w tym sezonie, pojawił się Million Manhoef, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 77. minucie Oussamę Tannane'a. W tej samej minucie za Sondre Buskeruda wszedł Patrick Vroegh. W tej samej minucie trener Willemu II postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Ché Nunnelego. Na boisko wszedł Mats Köhlert, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Sven van Beek
20′ Jacob Vandsø Rasmussen
Rasmus Sebastian Holmén
46′ Maximilian Wittek
Derrick Arthur Köhn
Enzo Cornelisse
Wesley Spieringhs24′
77′ Sondre Buskerud Tronstad
Mike Trésor Ndayishimiye82′
Matusz Bero
Pol Llonch Puyalto
54′ 77′ Oussama Tannane
Jordens Peters
77′ Million Manhoef
Rick Zuijderwijk
77′ Patrick Vroegh
Mats Köhlert77′
Hillary Chukwah Gong
Ole ter Haar Romeny89′
Noah Ohio

46′ Ikoma Loïs Openda

Przewaga jedenastki Vitesse w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Willemu II pokazał jedną.