Vitesse Arnhem - Twente Enschede 0-2 (0-1). Liga holenderska - 22. kolejka Eredivisie

14 lutego na GelreDome w Arnhemie odbyło się starcie 22. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Vitesse i Twente. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Twente 2-0.

T. van Leeuwen 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 54 mecze zespół Vitesse wygrał 20 razy i zanotował 19 porażek oraz 15 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Queensy Wensley wywołał eksplozję radości wśród kibiców Twente , zdobywając bramkę w 16. minucie pojedynku. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Luciano Narsingh.

Kibice Vitesse nie mogli już doczekać się wprowadzenia Daana Huismana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Oussama Tannane. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Sondre Buskerudowi z drużyny gospodarzy. Była to 40. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Twente.

Na murawie, jak to często zdarzało się Twente w tym sezonie, pojawił się Gijs Smal, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Jaydena Oosterwoldego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W 56. minucie kartką został ukarany Jesse Bosch, piłkarz Twente.

W 66. minucie Sondre Buskerud został zastąpiony przez Matusza Berę. Od 66 minuty boisko opuścili piłkarze Vitesse: Armando Broja, Ikoma Openda, Riechedly Bazoer, na ich miejsce weszli: Oussama Darfalou, Noah Ohio, Hillary Chukwah. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Luciana Narsingha, Queensego Wensleya, Danila zajęli: Mees Hilgers, Issah Abass, Thijs van Leeuwen.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Twente w 90. minucie spotkania, gdy Thijs van Leeuwen strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Gijs Smal.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Jayden Oosterwolde46′
82′ Riechedly Bazoer
Godfried Roemeratoe
Patrick Vroegh
Ramiz Larbi Zerrouki
38′ Oussama Tannane
Jesse Bosch56′
40′ 66′ Sondre Buskerud Tronstad
Luciano Narsingh87′
82′ Ikoma Loïs Openda
Danilo Pereira da Silva90′
66′ Armando Broja
Gijs Smal46′
66′ Matusz Bero
Max Bruns
Thomas Bruns
Casper Staring
38′ Daan Huisman
Thijs van Leeuwen90′  90′
Idrissa Touré
Issah Abass90′
82′ Hillary Chukwah Gong
Daan Rots
66′ Oussama Darfalou

82′ Noah Ohio

Przewaga drużyny Vitesse w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna Twente w drugiej połowie dokonała czterech zmian.