Vitesse Arnhem - PEC Zwolle 2-1 (1-0). Liga holenderska - 31. kolejka Eredivisie

W spotkaniu 31. kolejki holenderskiej Eredivisie, które rozegrane zostało 1 maja, jedenastka Vitesse zwyciężyła ze Zwolle 2-1 (1-0). Starcie odbyło się na GelreDome w Arnhemie.

J. Drost 54'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 23 mecze zespół Vitesse wygrał 14 razy i zanotował pięć porażek oraz cztery remisy.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 21. minucie Dean Huiberts zastąpił Bensona Manula.

Tymczasem zawodnicy Vitesse nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 27. minucie Armando Broja dał prowadzenie swojemu zespołowi. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Thomas Bruns.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Millionowi Manhoefowi z drużyny gospodarzy. Była to 42. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Vitesse.

Trzeba było trochę poczekać, aby Jesper Drost wywołał eksplozję radości wśród kibiców Zwolle , strzelając gola w 54. minucie meczu. Asystę przy bramce zaliczył Pelle Clement.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartkę dostał Matusz Bero, zawodnik gospodarzy. W tej samej minucie w zespole Vitesse doszło do zmiany. Oussama Darfalou wszedł za Ikomę Opendę. W 69. minucie kartkę otrzymał Danilho Doekhi z Vitesse.

Trener Vitesse wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Daana Huismana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy. Murawę musiał opuścić Enzo Cornelisse. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięską bramkę. Po chwili trener Zwolle postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Rico Strieder, a murawę opuścił Thomas van den Belt. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku w zespole Vitesse doszło do zmiany. Idrissa Touré wszedł za Thomasa Brunsa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vitesse w 90. minucie spotkania, gdy Idrissa Touré strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola pomógł Oussama Tannane.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Rav van den Berg
69′ Danilho Raimundo Doekhi
Thomas Lam
Tomáš Hájek
Yuta Nakayama
42′ Million Manhoef
Kenneth Paal
69′ Enzo Cornelisse
Dean Huiberts21′
86′ Thomas Bruns
Mustafa Saymak
62′ Matusz Bero
Thomas van den Belt78′
Oussama Tannane
Jesper Drost  54′
 27′ Armando Broja
Slobodan Tedić
62′ Ikoma Loïs Openda
Daijiro Chirino
69′ Daan Huisman
Marc Olivier Doue
86′  90′ Idrissa Touré
Samir Lagsir
Hillary Chukwah Gong
Rico Strieder78′
62′ Oussama Darfalou
Reza Ghoochannejhad
Enrico Duenas Hernández
Benson Manuel Hedilazio21′
Noah Ohio

Sędzia nie ukarał zawodników Zwolle żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał trzy żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Zwolle wymienił dwóch graczy.