Vitesse Arnhem - FC Utrecht 3-0 (1-0,2-0). Liga -

W spotkaniu Eredivisie, które rozegrane zostało 22 maja, zespół Vitesse Arnhem wygrał po dogrywce z FC Utrecht 3-0 (1-0,2-0). Pojedynek odbył się na GelreDome.

W  spotkaniu  Eredivisie, które rozegrane zostało 22 maja, zespół Vitesse Arnhem wygrał  po dogrywce z FC Utrecht  3-0 (1-0,2-0). Pojedynek odbył się na GelreDome.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 starcia zespół FC Utrecht wygrał osiem razy i zanotował tyle samo porażek oraz sześć remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Vitesse Arnhem próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vitesse Arnhem w 39. minucie spotkania, gdy Million Manhoef strzelił pierwszego gola.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Toniemu Domgjoniemu z drużyny Vitesse Arnhem. Była to 44. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Vitesse Arnhem.

Drużyna FC Utrecht ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Vitesse Arnhem, zdobywając kolejną bramkę. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Sondre Tronstad.

W 58. minucie Anastasios Douvikas został zmieniony przez Pontusa Almqvista. Między 70. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze FC Utrecht: Sander Van de Streek, Othman Boussaid, Quinten Timber, na ich miejsce weszli: Rocco Shein, Moussa Sylla, Henk Veerman. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Thomasa Buitinka, Toniego Domgjoniego zajęli: Nikolai Frederiksen, Daan Huisman. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Vitesse Arnhem postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Patricka Vroegha wszedł Romaric Yapi, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik.

Nikolai Frederiksen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Vitesse Arnhem, strzelając kolejnego gola w 93. minucie starcia. Asystę przy bramce zaliczył Matus Bero.

W 100. minucie Hidde ter Avest został zmieniony przez Marka Van der Maarla, a za Djevencia van der Kusta wszedł na boisko Arthur Zagre, co miało wzmocnić drużynę FC Utrecht. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Milliona Manhoefa na Tomasa Hajka. W doliczonej pierwszej minucie dogrywki sędzia przyznał żółtą kartkę Markowi Van der Maarlowi z FC Utrecht. Od 112. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Vitesse Arnhem.

W 119. minucie boisko opuścili piłkarze Vitesse Arnhem: Marcus Steffen, Adrian Grbić, a na ich miejsce weszli Eli Dasa, Lois Openda. W doliczonej trzeciej minucie dogrywki drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Nikolai Frederiksen z drużyny Vitesse Arnhem i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w pierwszej minucie doliczonego czasu dogrywki. Dogrywkę wygrał zespół Vitesse Arnhem który strzelił jednego gola.

Drużyna Vitesse Arnhem była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia pokazał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Vitesse Arnhem, a zawodnikom FC Utrecht przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wymieniły po sześciu zawodników.