Vitesse Arnhem - FC Utrecht 1-0 (1-0). Liga holenderska - 16. kolejka Eredivisie

W meczu 16. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 12 stycznia, drużyna Vitesse wygrała z Utrechtem 1-0 (1-0). Pojedynek odbył się na GelreDome w Arnhemie.

D. Doekhi 26'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 58 spotkań jedenastka Vitesse wygrała 26 razy i zanotowała 20 porażek oraz 12 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Mark van der Maarel z jedenastki gości. Była to 15. minuta meczu.

Jedyną bramkę meczu zdobył Danilho Doekhi dla zespołu Vitesse. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola pomagał Elazar Dasa.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Vitesse.

W 57. minucie w drużynie Utrechtu doszło do zmiany. Sylian Mokono wszedł za Marka van der Maarla. Trener Utrechtu postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika Simona Gustafsona i na pole gry wprowadził napastnika Moussę Syllę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

A trener Vitesse wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Thomasa Buitinka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Ikoma Openda. W 75. minucie Oussama Darfalou zastąpił Daana Huismana. W 83. minucie kartkę dostał Thomas Bruns z Vitesse.

Mark van der Maarel15′ 57′
 26′ Danilho Raimundo Doekhi
Benaissa Benamar
Jacob Vandsø Rasmussen
Willem Marco Janssen
Maximilian Wittek
Django Warmerdam
75′ Riechedly Bazoer
Adam Maher
83′ 83′ Thomas Bruns
Simon Gustafson58′
89′ Oussama Tannane
Sander van de Streek
Matusz Bero
Joris van Overeem80′
75′ Oussama Darfalou
Gyrano Kerk
75′ Ikoma Loïs Openda
Justin Hoogma
75′ Tomáš Hájek
Christopher Emanuel Mamengi
Million Manhoef
Sylian Aldren Mokono57′
89′ Alois Dominik Oroz
Giovanni Troupée
75′ Daan Huisman
Urby Emanuelson
83′ Idrissa Touré
Odysseus Velanas
Patrick Vroegh
Othmane Boussaid
Armando Broja
Adrián Dalmau Vaquer80′
75′ Thomas Buitink
Moussa Sylla58′
Hillary Chukwah Gong

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Zespół Vitesse w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.