Vitesse Arnhem - AZ Alkmaar 2-1 (1-0). Liga -

26 maja na GelreDome odbyło się spotkanie Eredivisie pomiędzy drużynami Vitesse Arnhem i AZ Alkmaar. Mecz zakończył się zwycięstwem Vitesse Arnhem 2-1.

26 maja  na GelreDome odbyło się spotkanie   Eredivisie pomiędzy drużynami Vitesse Arnhem  i AZ Alkmaar. Mecz zakończył się zwycięstwem Vitesse Arnhem 2-1.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 starć drużyna Vitesse Arnhem wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo dziewięć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 16. minucie Fredrik Midtsjo zastąpił Tijjaniego Reijndersa.

Tymczasem to zawodnicy Vitesse Arnhem otworzyli wynik. W 22. minucie bramkę zdobył Thomas Buitink.

W ostatniej minucie pierwszej połowy w zespole Vitesse Arnhem doszło do zmiany. Tomas Hajek wszedł za Toniego Domgjoniego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Vitesse Arnhem.

W 49. minucie kartkę otrzymał Tomas Hajek z jedenastki Vitesse Arnhem.

Piłkarze AZ Alkmaar w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Jordy Clasie.

Trener AZ Alkmaar postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Hakona Evjena i na pole gry wprowadził napastnika Zakarię Aboukhlala. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w zespole AZ Alkmaar doszło do zmiany. Aslak Witry wszedł za Milosa Kerkeza.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W 86. minucie wynik ustalił Lois Openda.

Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania w drużynie Vitesse Arnhem doszło do zmiany. Marcus Steffen wszedł za Lois Opendę. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Przewaga jedenastki AZ Alkmaar w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter nie ukarał zawodników AZ Alkmaar żadną kartką, natomiast piłkarzom Vitesse Arnhem przyznał jedną żółtą.

Drużyna Vitesse Arnhem dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół AZ Alkmaar wykorzystał wszystkie zmiany.