Vitesse Arnhem - Alkmaar Zaanstreek 0-0. Liga holenderska - 14. kolejka Eredivisie

28 listopada na GelreDome w Arnhemie odbyło się spotkanie 14. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Vitesse i AZ. Mecz zakończył się remisem 0-0.

14. kolejka Holandia - Eredivisie
2021-11-28 20:00 | Stadion: GelreDome | Arbiter: Danny Makkelie
Vitesse Arnhem
Alkmaar Zaanstreek
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 47 pojedynków zespół AZ wygrał 22 razy i zanotował 14 porażek oraz 11 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 26. minucie sędzia ukarał kartką Riechedlego Bazoera, piłkarza Vitesse.

Drugą połowę zespół Vitesse rozpoczął w zmienionym składzie, za Matusza Berę wszedł Toni Domgjoni. W 60. minucie Thomas Buitink został zmieniony przez Nikolaiego Badena.

W tej samej minucie w drużynie Vitesse doszło do zmiany. Alois Oroz wszedł za Riechedlego Bazoera. W tej samej minucie w jedenastce Vitesse doszło do zmiany. Gnantin Gboho wszedł za Daana Huismana. W tej samej minucie trener Vitesse postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Patrick Vroegh, a murawę opuścił Sondre Buskerud.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Karlowi Karlssonowi z AZ. Była to 62. minuta starcia. Po chwili trener AZ postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Daniego de Wita. Na boisko wszedł Albert Guðmundsson, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Aslak Fonn Witry80′
26′ 60′ Riechedly Bazoer
Fredrik Midtsjae
60′ Daan Huisman
Jordy Clasie76′
60′ Sondre Buskerud Tronstad
Owen Wijndal
46′ Matusz Bero
Dani de Wit68′
60′ Thomas Buitink
Vangelis Pavlidis68′
84′ Ikoma Loïs Openda
Albert Guðmundsson68′
84′ Million Manhoef
Peer Koopmeiners
60′ Alois Dominik Oroz
Tijjani Reijnders76′
46′ Toni Domgjoni
Mohamed Taabouni
60′ Gnantin Yann Gboho
Zakaria Aboukhlal68′
60′ Patrick Vroegh
Jelle Duin
60′ Nikolai Baden Frederiksen
Thijs Oosting
Hillary Chukwah Gong

Julian Tobias Emilio von Moos

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła sześciu zawodników. Natomiast zespół AZ w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.