Twente Enschede - VVV Venlo 0-1 (0-0). Liga holenderska - 18. kolejka Eredivisie

W spotkaniu 18. kolejki holenderskiej Eredivisie, które rozegrane zostało 24 stycznia, jedenastka Twente przegrała z Venlo 0-1 (0-0). Starcie odbyło się na De Grolsch Veste w Enschede.

T. Hunte 78'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Drużyna Twente wygrała aż dziewięć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko trzy.

Już w pierwszych minutach drużyna Twente próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Ramiz Zerrouki z jedenastki gospodarzy. Była to 43. minuta pojedynku.

W 50. minucie Tristan Dekker został zmieniony przez Tobiasa Pachonika. W 63. minucie w zespole Twente doszło do zmiany. Godfried Roemeratoe wszedł za Ramiza Zerroukiego.

Trener Twente postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Thijsa van Leeuwena i na pole gry wprowadził napastnika Luciana Narsingha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy gości : Torino Hunte, Evert Linthorst, a na ich miejsce weszli Simon Janssen, Josua John. W 69. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Vita van Crooija z Venlo, a w 77. minucie Danila z drużyny przeciwnej.

Jedynego gola meczu strzelił Torino Hunte dla drużyny Venlo. Bramka padła w tej samej minucie. W zdobyciu bramki pomógł Tobias Pachonik.

W 82. minucie Jesse Bosch został zmieniony przez Issaha Abassa, co miało wzmocnić zespół Twente. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Zinédine Machacha na Christosa Donisa.

Simon Janssen63′
82′ Jesse Bosch
Zinédine Machach84′
43′ 63′ Ramiz Larbi Zerrouki
Danny Post
63′ Thijs van Leeuwen
Vito van Crooij69′
77′ Danilo Pereira da Silva
Tobias Raphael Pachonik50′
63′ Godfried Roemeratoe
Steffen Schäfer
Casper Staring
Arjan Swinkels
82′ Issah Abass
Ante Czorić
63′ Luciano Narsingh
Christos Donis84′
Daan Rots
Evert Linthorst63′

Jafar Arias

Torino Hunte63′  78′

Yahcuroo Roemer

Przewaga jedenastki Twente w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Twente, a zawodnikom gości przyznał jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Venlo w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.