Twente Enschede - Vitesse Arnhem 1-2 (1-1). Liga holenderska - 28. kolejka Eredivisie

W starciu 28. kolejki holenderskiej Eredivisie, które rozegrane zostało 3 kwietnia, jedenastka Twente przegrała z Vitesse 1-2 (1-1). Mecz odbył się na De Grolsch Veste w Enschede.

O. Tannane 44',90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 55 spotkań drużyna Vitesse wygrała 20 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 15 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Dario Dumić z jedenastki gospodarzy. Była to czwarta minuta meczu.

Nieoczekiwanie zawodnicy Twente nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 20. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Danilo. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie.

Zawodnicy Vitesse nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 44. minucie bramkę wyrównującą zdobył z karnego Oussama Tannane. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Na drugą połowę jedenastka Twente wyszła w zmienionym składzie, za Luciana Narsingha wszedł Godfried Roemeratoe. W 71. minucie Queensy Menig zastąpił Thijsa van Leeuwena.

Trener Twente postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Lukę Ilicia i na pole gry wprowadził napastnika Issaha Abassa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Po chwili trener Vitesse postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 85. minucie na plac gry wszedł Patrick Vroegh, a murawę opuścił Ikoma Openda. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 88. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Armandowi Broi i Godfriedowi Roemeratoemu.

W doliczonej czwartej minucie pojedynku w drużynie Twente doszło do zmiany. Casper Staring wszedł za Ramiza Zerroukiego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Vitesse w 90. minucie spotkania, gdy Oussama Tannane strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Elazar Dasa
4′ Dario Đumić
Danilho Raimundo Doekhi
Kik Pierie
Jacob Vandsø Rasmussen
Jayden Oosterwolde
Maximilian Wittek
79′ Luka Ilić
Riechedly Bazoer
Jesse Bosch
Sondre Buskerud Tronstad
90′ Ramiz Larbi Zerrouki
Matusz Bero
46′ Luciano Narsingh
Oussama Tannane  44′ (k.), 90′ (k.)
 20′ (k.) Danilo Pereira da Silva
Armando Broja88′
71′ Queensy Menig
Daan Huisman
46′ 88′ Godfried Roemeratoe
Patrick Vroegh85′
90′ Casper Staring
Hillary Chukwah Gong
71′ Thijs van Leeuwen
Oussama Darfalou
79′ Issah Abass

Daan Rots

Jedenastka Vitesse była w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Drużyna Twente zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Twente, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną.

Zespół Twente w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła jednego gracza.