Twente Enschede - Heracles Almelo 1-1 (0-0). Liga holenderska - 32. kolejka Eredivisie

8 maja na De Grolsch Veste w Enschede odbyło się spotkanie 32. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Twente i Heracles'u. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

M. Knoester 70'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 28 meczów zespół Twente wygrał 17 razy i zanotował pięć porażek oraz sześć remisów.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół Heracles'u rozpoczął w zmienionym składzie, za Kaspra Lundinga wszedł Ismail Azzaoui. W 52. minucie kartkę dostał Gijs Smal z drużyny gospodarzy.

Po chwili trener Heracles'u postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Ahmed Kutucu, a murawę opuścił Sinan Bakış.

Tymczasem to zawodnicy Heracles'u otworzyli wynik. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy bramkę zdobył Mats Knoester. Sytuację bramkową stworzył Rai Vloet.

W 73. minucie arbiter ukarał kartką Jesse'a Boscha, piłkarza Twente. W 74. minucie Wout Brama został zastąpiony przez Caspera Staringa. W następstwie utraty bramki trener Twente postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Lukę Ilicia i na pole gry wprowadził napastnika Luciana Narsingha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W tej samej minucie Thijs van Leeuwen został zmieniony przez Queensego Meniga, co miało wzmocnić zespół Twente. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lucę de la Torre na Marca Rentego. Na 11 minut przed zakończeniem spotkania kartką został ukarany Delano Burgzorg, zawodnik gości.

Mimo że jedenastka Twente nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 61 ataków oddała tylko sześć celnych strzałów, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 85. minucie bramkę wyrównującą zdobył Danilo. To już szesnaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Luciano Narsingh.

W piątej minucie doliczonego czasu gry w zespole Twente doszło do zmiany. Daan Rots wszedł za Danila. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Mats Knoester  70′
52′ Gijs Smal
Giacomo Quagliata
74′ Luka Ilić
Rai Hendrikus Martinus Vloet
Ramiz Larbi Zerrouki
Luca Daniel de la Torre84′
74′ Wout Brama
Lucas Schoofs
73′ Jesse Bosch
Kasper Lunding Jakobsen46′
 85′ 90′ Danilo Pereira da Silva
Sinan Bakış62′
74′ Thijs van Leeuwen
Marco Rente84′
74′ Casper Staring
Rohat Agca
74′ Queensy Menig
Melih İbrahimoğlu
74′ Luciano Narsingh
Elias Sierra-Cappelleti
90′ Daan Rots
Ismail Azzaoui46′

Ahmed Kutucu62′

Adrián Szőke

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka Heracles'u w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.