Twente Enschede - FC Utrecht 1-2 (1-0). Liga holenderska - 30. kolejka Eredivisie

W meczu 30. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 25 kwietnia, drużyna Twente przegrała z Utrechtem 1-2 (1-0). Mecz na De Grolsch Veste w Enschede obejrzało 4 000 widzów.

30. kolejka Holandia - Eredivisie
2021-04-25 16:45 | Stadion: De Grolsch Veste | Widzów: 4000 | Arbiter: Kevin Blom
G. Kerk 55'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 56 razy. Jedenastka Twente wygrała aż 25 razy, zremisowała 15, a przegrała tylko 16.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Eljerowi Elii z Utrechtu. Była to 21. minuta spotkania.

Trzeba było trochę poczekać, aby Danilo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Twente, strzelając gola w 28. minucie starcia. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Luciano Narsingh.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Twente.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła wyrównująca bramka w tym spotkaniu. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Sander van de Streek. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Othmane Boussaid.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Utrechtu w 55. minucie spotkania, gdy Gyrano Kerk strzelił drugiego gola. W 59. minucie sędzia pokazał kartkę Joëlowi Drommlowi, zawodnikowi gospodarzy.

W 60. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, jednak Sander van de Streek nie zmienił rezultatu meczu. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka gości. Między 61. a 62. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 66. minucie Kik Pierie został zmieniony przez Daria Dumicia.

Trener Twente postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Jesse'a Boscha i na pole gry wprowadził napastnika Daana Rotsa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w drużynie Twente doszło do zmiany. Nathangelo Markelo wszedł za Jaydena Oosterwoldego. Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Mark van der Maarel z zespołu gości.

Trener Utrechtu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Moussę Syllę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy. Murawę musiał opuścić Othmane Boussaid. W 85. minucie w jedenastce Utrechtu doszło do zmiany. Urby Emanuelson wszedł za Sandera van de Streeka. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

FC Utrecht
59′ Joël Drommel
Eric Oelschlägel
Tyronne Ebuehi
Hidde ter Avest73′
61′ 66′ Kik Pierie
Mark van der Maarel80′
61′ 75′ Jayden Oosterwolde
Willem Marco Janssen62′
Gijs Smal
Django Warmerdam
Ramiz Larbi Zerrouki
Adam Maher
75′ Jesse Bosch
Joris van Overeem
Godfried Roemeratoe
Sander van de Streek  49′ 60′ (k.) 85′
Luciano Narsingh
Othmane Boussaid85′
 28′ Danilo Pereira da Silva
Thijmen Joel Sander Nijhuis
66′ Dario Dumić
Benaissa Benamar
Mees Hilgers
Emil Evert Bergström73′
75′ Nathangelo Alexandro Markelo
Remco Balk
75′ Daan Rots
Adrián Dalmau Vaquer

Moussa Sylla85′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Zespół Twente w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.