Twente Enschede - Alkmaar Zaanstreek 3-1 (2-1). Liga holenderska - 6. kolejka Eredivisie

23 września na De Grolsch Veste w Enschede odbyło się spotkanie 6. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Twente i AZ. Mecz zakończył się zwycięstwem Twente 3-1. Na stadionie stawiło się 20 000 widzów.

6. kolejka Holandia - Eredivisie
2021-09-23 21:00 | Stadion: De Grolsch Veste | Widzów: 20000 | Arbiter: Danny Makkelie
J. Karlsson 44'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 47 starć drużyna AZ wygrała 20 razy i zanotowała 18 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu drużyna Twente objęła prowadzenie. W pierwszej minucie bramkę zdobył Ricky van Wolfswinkel. Bramka padła po podaniu Michela Vlapa.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Twente, strzelając kolejnego gola. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Daan Rots.

W 23. minucie Timo Letschert został zastąpiony przez Pantelisa Chatzidiakosa. W 39. minucie arbiter pokazał kartkę Brunonowi Martinsowi z AZ.

Piłkarze AZ odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 44. minucie gola kontaktowego strzelił Karl Karlsson. Przy zdobyciu bramki pomógł Fredrik Midtsjae.

W 46. minucie Tijjani Reijnders został zmieniony przez Zakarię Aboukhlal, a za Daniego de Wita wszedł na boisko Håkon Evjen, co miało wzmocnić drużynę AZ. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rickiego van Wolfswinkla na Manfreda Ugaldego. W 51. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Daniego de Wita z AZ, a w 56. minucie Robina Pröppera z drużyny przeciwnej.

Niedługo później trener Twente postanowił bronić wyniku. W 72. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Michela Vlapa wszedł Jayden Oosterwolde, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Twente utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi Twente udało się strzelić gola i wygrać. Między 72. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Twente: Daan Rots, Ramiz Zerrouki, Mees Hilgers, na ich miejsce weszli: Virgil Misidjan, Jesse Bosch, Dario Đumić. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Owena Wijndala, Vangelisa Pavlidisa zajęli: Thijs Oosting, Jelle Duin. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom AZ: Albertowi Guðmundssonowi w 84. i Pantelisowi Chatzidiakosowi w 90. minucie.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej pierwszej minucie spotkania wynik na 3-1 podwyższył Dimitris Limnios. Asystę przy bramce zanotował Virgil Misidjan.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Yukinari Sugawara
89′ Mees Hilgers
Timo Letschert23′
56′ Robin Pröpper
Bruno Maximiliano Martins Indi39′
Michal Sadílek
Owen Wijndal75′
Wout Brama
Tijjani Reijnders46′
72′ Michel Vlap
Albert Guðmundsson84′
82′ Ramiz Larbi Zerrouki
Karl Jesper Karlsson  44′
 17′ 72′ Daan Rots
Fredrik Midtsjae
 1′ 46′ Ricky van Wolfswinkel
Dani de Wit51′ 69′
 90′ Dimitris Limnios
Vangelis Pavlidis75′
Jeffrey de Lange
Beau Reus
Ennio van der Gouw
Hobie Verhulst
89′ Dario Đumić
Sam Beukema
72′ Jayden Oosterwolde
Pantelis Chatzidiakos23′ 90′
Julio José Pleguezuelo Selva
Thijs Oosting75′
Gijs Smal
Håkon Evjen69′
82′ Jesse Bosch
Jelle Duin75′
72′ Virgil Roy Misidjan

46′ Manfred Alonso Ugalde Arce

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Twente, a piłkarzom gości przyznał cztery.