Twente Enschede - ADO Den Haag 3-2 (2-2). Liga holenderska - 34. kolejka Eredivisie

16 maja na De Grolsch Veste w Enschede odbył się mecz 34. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Twente i Den Haaga. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Twente 3-2.

J. Goossens 30',38'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 30 razy. Drużyna Twente wygrała aż 17 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko siedem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Den Haaga otworzyli wynik. W 30. minucie na listę strzelców wpisał się John Goossens.

W 38. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił John Goossens z Den Haaga. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Abdenasser El Khayati.

Zawodnicy Twente szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 40. minucie gola kontaktowego strzelił Daan Rots. Sytuację bramkową stworzył Ramiz Zerrouki.

Piłkarze gospodarzy nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W pierwszej minucie doliczonego czasu Luciano Narsingh wyrównał wynik meczu z rzutu karnego.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

Drugą połowę jedenastka Den Haaga rozpoczęła w zmienionym składzie, za Vicente Besuijena wszedł Bobby Adekanye. W 51. minucie kartką został ukarany Queensy Menig, zawodnik Twente.

W 61. minucie Kees de Boer został zastąpiony przez Marka Vejinovicia. W tej samej minucie w zespole Den Haaga doszło do zmiany. Silvinho Esajas wszedł za Shaquille Pinasa. W 71. minucie kartkę otrzymał Jesse Bosch z drużyny gospodarzy.

W tej samej minucie trener Twente postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Luka Ilić, a murawę opuścił Luciano Narsingh. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia w zespole Twente doszło do zmiany. Thijs van Leeuwen wszedł za Jesse'a Boscha. A trener Den Haaga wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Pascu. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Abdenasser El Khayati.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Twente w 84. minucie spotkania, gdy Dario Dumić strzelił trzeciego gola. Bramka padła po podaniu Queensego Meniga.

W 88. minucie arbiter przyznał kartkę Markowi Vejinoviciowi z Den Haaga. W tej samej minucie w drużynie Den Haaga doszło do zmiany. Xander Severina wszedł za Johna Goossensa. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-2.

Cain Seedorf
 84′ Dario Dumić
Kees Cornelis Henricus de Boer61′
71′ 81′ Jesse Bosch
Abdenasser El Khayati81′
Wout Brama
John Goossens  30′, 38′ 88′
 45′ (k.) 71′ Luciano Narsingh
Vicente Andrés Felipe Federico Besuijen46′
 40′ Daan Rots
Michiel Kramer
51′ Queensy Menig
Tomislav Gomelt
71′ Luka Ilić
Jonathan Mulder
Godfried Roemeratoe
David Lennart Philipp
Casper Staring
Marko Vejinović61′ 88′
81′ Thijs van Leeuwen
Bobby Adekanye46′
Issah Abass
Amar Ćatić

Bilal Ould-Chikh

Xander Severina88′

Zespół Twente zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Twente w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.