Stichting Betaald Voetbal Excelsior Rotterdam - Vitesse Arnhem 3-1 (2-1). Liga - 2. kolejka

W spotkaniu 2. kolejki Eredivisie, które rozegrane zostało 12 sierpnia, drużyna Excelsioru Rotterdam wygrała z Vitesse Arnhem 3-1 (2-1). Mecz odbył się na Van Donge & De Roo Stadion.

W  spotkaniu 2. kolejki  Eredivisie, które rozegrane zostało 12 sierpnia, drużyna Excelsioru Rotterdam wygrała  z Vitesse Arnhem  3-1 (2-1). Mecz odbył się na Van Donge & De Roo Stadion.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna Vitesse Arnhem wygrała aż sześć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko trzy.

W zdobyciu bramki pomógł Siebe Horemans.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Excelsioru Rotterdam w 14. minucie spotkania, gdy Reda Kharchouch zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna Vitesse Arnhem ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Excelsioru Rotterdam, strzelając kolejnego gola. W 20. minucie Reda Kharchouch ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 2-0. Przy zdobyciu bramki pomógł Marouan Azarkan.

Nikolai Frederiksen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Vitesse Arnhem, zdobywając bramkę w 29. minucie pojedynku. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 63. minucie Francisco Ferreira został zastąpiony przez Thomasa Buitinka. W 64. minucie w drużynie Excelsioru Rotterdam doszło do zmiany. Yassin Ayoub wszedł za Juliana Baasa.

Zawodnicy Excelsioru Rotterdam w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 76. minucie wynik na 3-1 podwyższył Kenzo Goudmijn. Asystę przy bramce zanotował Reda Kharchouch.

W 81. minucie Toni Domgjoni został zmieniony przez Mohameda Sankoha, a za Milliona Manhoefa wszedł na boisko Simon van Duivenbooden, co miało wzmocnić zespół Vitesse Arnhem. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Redę Kharchouch na Raphaela Eyonga. Chwilę później trener Excelsioru Rotterdam postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Marouana Azarkana wszedł Nathan Markelo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Excelsioru Rotterdam utrzymać prowadzenie. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Excelsioru Rotterdam doszło do zmiany. Luuk Admiraal wszedł za Kenza Goudmijna.

Pięć minut później za czerwoną kartkę zszedł z boiska Sondre Tronstad osłabiając tym samym zespół Vitesse Arnhem. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Excelsioru Rotterdam żadną kartką, natomiast zawodnikom Vitesse Arnhem przyznał jedną czerwoną.

Drużyna Excelsioru Rotterdam w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Vitesse Arnhem w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.