Stichting Betaald Voetbal Excelsior Rotterdam - Heracles Almelo 3-0 (1-0). Liga -

18 maja na Van Donge & De Roo Stadion odbyło się starcie Eredivisie pomiędzy drużynami Excelsioru Rotterdam i Heraclesu Almelo. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Excelsioru Rotterdam 3-0.

18 maja  na Van Donge & De Roo Stadion odbyło się starcie   Eredivisie pomiędzy drużynami Excelsioru Rotterdam  i Heraclesu Almelo. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Excelsioru Rotterdam 3-0.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół Excelsioru Rotterdam wygrał aż pięć razy, zremisował trzy, a przegrał tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Marouan Azarkan wywołał eksplozję radości wśród kibiców Excelsioru Rotterdam, strzelając gola w 21. minucie pojedynku. Asystę przy bramce zanotował Reuven Niemeijer.

Jedyną kartkę w meczu arbiter przyznał Lucasowi Schoofsowi z drużyny Heraclesu Almelo. Była to 30. minuta meczu. W 32. minucie Marouan Azarkan został zastąpiony przez Juliana Baasa. W 45. minucie w jedenastce Excelsioru Rotterdam doszło do zmiany. Michael Chacon wszedł za Joshuę Eijgenraama.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Excelsioru Rotterdam.

W 68. minucie Giacomo Quagliata został zmieniony przez Rubena Rooskena, a za Emila Hanssona wszedł na boisko Elias Sierra, co miało wzmocnić drużynę Heraclesu Almelo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nathana Tjoego-A-Onego na Brandona Ormonde'a-Ottewilla oraz Kenza Goudmijna na Couhaiba Driouecha.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Excelsioru Rotterdam w 74. minucie spotkania, gdy Thijs Dallinga strzelił drugiego gola. Po raz kolejny do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Reuven Niemeijer.

W 76. minucie Navajo Bakboord został zmieniony przez Noaha Fadigę, a za Nikolaiego Laursena wszedł na boisko Kasper Jakobsen, co miało wzmocnić drużynę Heraclesu Almelo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Thijsa Dallingę na Nikolasa Agrafiotisa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Excelsioru Rotterdam w 85. minucie spotkania, gdy Couhaib Driouech zdobył trzecią bramkę. Niedługo później trener Excelsioru Rotterdam postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Reuvena Niemeijera wszedł Nikita Vlasenko, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Excelsioru Rotterdam utrzymać prowadzenie.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Jedenastka Excelsioru Rotterdam zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 11 celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał zawodników Excelsioru Rotterdam żadną kartką, natomiast piłkarzom Heraclesu Almelo pokazał jedną żółtą.

Jedenastka Excelsioru Rotterdam wymieniła sześciu graczy. Natomiast zespół Heraclesu Almelo w drugiej połowie dokonał czterech zmian.