Stichting Betaald Voetbal Excelsior Rotterdam - Haaglandse Football Club Alles Door Oefening Den Haag 1-1 (0-0). Liga -

24 maja na Van Donge & De Roo Stadion odbył się pojedynek Eredivisie pomiędzy drużynami Excelsioru Rotterdam i ADO Den Haag. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

24 maja  na Van Donge & De Roo Stadion odbył się pojedynek   Eredivisie pomiędzy drużynami Excelsioru Rotterdam  i ADO Den Haag. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Drużyna ADO Den Haag wygrała aż dziewięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 46. minucie kartką został ukarany Boy Kemper, piłkarz ADO Den Haag. Drugą połowę drużyna Excelsioru Rotterdam rozpoczęła w zmienionym składzie, za Reuvena Niemeijera wszedł Couhaib Driouech.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania na listę strzelców wpisał się Marouan Azarkan.

W 62. minucie za Marouana Azarkana wszedł Julian Baas. W 76. minucie Nathan Tjoe-A-On został zmieniony przez Brandona Ormonde'a-Ottewilla, co miało wzmocnić zespół Excelsioru Rotterdam. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Guillema Rodrígueza na Amara Caticia. W 90. minucie w jedenastce Excelsioru Rotterdam doszło do zmiany. Nikita Vlasenko wszedł za Kenza Goudmijna.

Wysiłki podejmowane przez drużynę ADO Den Haag w końcu przyniosły efekt bramkowy. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Sem Steijn.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Arbiter nie ukarał zawodników Excelsioru Rotterdam żadną kartką, natomiast piłkarzom ADO Den Haag pokazał jedną żółtą.

Zespół Excelsioru Rotterdam w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka ADO Den Haag w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika.