Sparta Rotterdam - Willem II Tilburg 0-2 (0-0). Liga holenderska - 24. kolejka Eredivisie

W pojedynku 24. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 28 lutego, drużyna Sparty przegrała z Willemem II 0-2 (0-0). Starcie odbyło się na Sparta-Stadionie Het Kasteel w Rotterdamie.

M. Trésor 78'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 33 spotkania drużyna Willemu II wygrała 16 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz osiem remisów.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 30. minucie za Michaela Gonçalvesa wszedł Aaron Meijers.

Jedyną żółtą kartkę w meczu sędzia przyznał Deroyowi Duartemu z drużyny gospodarzy. Była to 43. minuta spotkania. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Sparty wyszedł w zmienionym składzie, za Svena Mijnansa wszedł Bryan Smeets. Na murawie, jak to często zdarzało się Sparcie w tym sezonie, pojawił się Jeffry Fortes, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 62. minucie Dirka Abelsa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W tej samej minucie w drużynie Sparty doszło do zmiany. Mario Engels wszedł za Danzella Gravenbercha.

Wysiłki podejmowane przez zespół Willemu II w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 67. minucie na listę strzelców wpisał się Ché Nunnely. Asystę przy bramce zaliczył Mike Trésor.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Sparty doszło do zmiany. Reda Kharchouch wszedł za Deroya Duartego. W 78. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Jeffry Fortes osłabiając tym samym zespół Sparty.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Willemu II w 78. minucie spotkania, gdy Mike Trésor strzelił z karnego drugiego gola. Niedługo później trener Willemu II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 90. minucie na plac gry wszedł Mats Köhlert, a murawę opuścił Ché Nunnely.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Arijanet Murić
62′ Dirk Abels
Leeroy Owusu
Bart Vriends
Sven van Beek
Michaël Heylen
Rasmus Sebastian Holmén
30′ Michael Gonçalves Pinto
Derrick Arthur Köhn
Abdoulrahmane Harroui
Wesley Spieringhs
46′ Sven Mijnans
Pol Llonch Puyalto
43′ 73′ Deroy Duarte
Vangelis Pavlidis
Adil Auassar
Ché Nunnely  67′ 90′
Lennart Thy
Kwasi Okyere Wriedt
62′ Danzell Gravenberch
Vincent Schippers
62′ 78′ Jeffry Fortes
Ian Smeulers
30′ Aaron Meijers
Rick Zuijderwijk
46′ Bryan George Jeffrey Smeets
Mats Köhlert90′
Emanuel Emegha
Ole ter Haar Romeny
62′ Mario Engels

73′ Reda Kharchouch

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Sparty pokazał jedną żółtą oraz jedną czerwoną.

Drużyna gospodarzy wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Willemu II w drugiej połowie wymienił jednego zawodnika.