Sparta Rotterdam - Twente Enschede 0-0. Liga holenderska - 19. kolejka Eredivisie

28 stycznia na Sparta-Stadionie Het Kasteel w Rotterdamie odbyło się spotkanie 19. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Sparty i Twente. Mecz zakończył się remisem 0-0.

19. kolejka Holandia - Eredivisie
2021-01-28 18:45 | Stadion: Sparta-Stadion Het Kasteel | Arbiter: Edwin van de Graaf
Sparta Rotterdam
Twente Enschede
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 35 razy. Zespół Twente wygrał aż 17 razy, zremisował siedem, a przegrał tylko 11.

Od pierwszych minut zespół Sparty zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Twente była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 65. minucie za Maria Engelsa wszedł Danzell Gravenberch. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Twente doszło do zmiany. Issah Abass wszedł za Luciana Narsingha.

Chwilę później trener Sparty postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Sven Mijnans, a murawę opuścił Deroy Duarte. W 80. minucie boisko opuścili zawodnicy Sparty: Laros d'Encarnação, Wouter Burger, a na ich miejsce weszli Adil Auassar, Bryan Smeets. A kibice Twente nie mogli już doczekać się wprowadzenia Thijsa van Leeuwena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Queensy Wensley.

W 89. minucie w zespole Twente doszło do zmiany. Jesse Bosch wszedł za Lukę Ilicia. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Dirk Abels ze Sparty. Była to 90. minuta pojedynku.

Joël Drommel
90′ Dirk Abels
Luka Ilić89′
74′ Deroy Duarte
Luciano Narsingh73′
80′ Adil Auassar
Queensy Menig89′
80′ Bryan George Jeffrey Smeets
Ramiz Larbi Zerrouki
Lennart Thy
Godfried Roemeratoe
65′ Mario Engels
Julio José Pleguezuelo Selva
80′ Wouter Burger
Jesse Bosch89′
80′ Laros d'Encarnação Duarte
Max Bruns
Jason Meerstadt
Casper Staring
74′ Sven Mijnans
Issah Abass73′
Emanuel Emegha
Daan Rots
65′ Danzell Gravenberch
Thijs van Leeuwen89′
Reda Kharchouch

Sędzia nie ukarał piłkarzy Twente żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Jedenastka Sparty w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.