Sparta Rotterdam - NEC Nijmegen 1-1 (1-1). Liga holenderska - 5. kolejka Eredivisie

17 września na Sparta-Stadionie Het Kasteel w Rotterdamie odbył się mecz 5. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Sparty i Nijmegenu. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 7 041 widzów.

5. kolejka Holandia - Eredivisie
2021-09-17 20:00 | Stadion: Sparta-Stadion Het Kasteel | Widzów: 7041 | Arbiter: Edwin van de Graaf
Sparta Rotterdam
NEC Nijmegen
1
1
S. Mijnans 44'
J. Okita 28'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 30 pojedynków jedenastka Sparty wygrała 13 razy i zanotowała 10 porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Nijmegenu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 28. minucie bramkę zdobył Jonathan Okita. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jordy Bruijn.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Ali Akman z Nijmegenu. Była to 36. minuta starcia.

Zawodnicy Sparty odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 44. minucie wynik ustalił Sven Mijnans.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę zespół Sparty rozpoczął w zmienionym składzie, za Bryana Smeetsa wszedł Emanuel Emegha. W 60. minucie Jordy Bruijn zastąpił Magnusa Mattssona.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu arbiter ukarał kartką Adila Auassara, piłkarza Sparty. Po chwili trener Nijmegenu postanowił wzmocnić linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Alego Akmana. Na boisko wszedł Elayis Tavşan, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 71. minucie w drużynie Sparty doszło do zmiany. Mario Engels wszedł za Vita van Crooija.

W tej samej minucie trener Sparty postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Svena Mijnansa wszedł Giannis Masouras, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Sparty utrzymać remis. Między 73. a 85. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Nijmegenu i jedną drużynie przeciwnej. W 76. minucie Mikkel Duelund został zmieniony przez Edgara Barretę, co miało wzmocnić drużynę Nijmegenu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mohammeda Osmana na Kenza Goudmijna oraz Dirka Abelsa na Laurenta Jansa.

Mattijs Branderhorst
73′ 80′ Dirk Abels
Souffian El Karouani
80′ Mohammed Osman
Lasse Schoene85′
 44′ 71′ Sven Mijnans
Dirk Wanner Proper
71′ Vito van Crooij
Mikkel Duelund Poulsen76′
62′ Adil Auassar
Jonathan Yula Okita  28′
46′ Bryan George Jeffrey Smeets
Daniel Vuković
80′ Laurent Jans
Ilias Bronkhorst
71′ Giannis Masouras
Rodrigo Guth
Aaron Meijers
Calvin Verdonk
Jeremy van Mullem
Edgar Barreto76′ 79′
80′ Kenzo Goudmijn
Thomas Beekman
46′ Emanuel Emegha
Magnus Elkjær Mattsson60′
71′ Mario Engels
Javier Vet

Elayis Tavşan70′

Ole ter Haar Romeny

Joep van der Sluijs

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Nijmegenu przyznał trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Nijmegenu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.