Sparta Rotterdam - Fortuna Sittard 1-2 (1-1). Liga holenderska - 22. kolejka Eredivisie

W pojedynku 22. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 13 lutego, drużyna Sparty przegrała z Fortuną 1-2 (1-1). Spotkanie odbyło się na Sparta-Stadionie Het Kasteel w Rotterdamie.

22. kolejka Holandia - Eredivisie
2021-02-13 14:15 | Stadion: Sparta-Stadion Het Kasteel | Arbiter: Martin van den Kerkhof
S. Polter 50'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Zespół Fortuny wygrał aż osiem razy, zremisował pięć, a przegrał tylko cztery.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Danzellowi Gravenberchowi ze Sparty. Była to druga minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fortuny w 23. minucie spotkania, gdy Lisandro Semedo strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Zian Flemming.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 31. minucie na listę strzelców wpisał się Danzell Gravenberch.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Niedługo później Sebastian Polter wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fortuny, zdobywając kolejną bramkę w 50. minucie starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Mats Seuntjens.

W 59. minucie Danzell Gravenberch został zastąpiony przez Maria Engelsa. Trener Sparty wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Woutera Burgera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Michaël Heylen. Na 10 minut przed zakończeniem spotkania arbiter przyznał kartkę Tomowi Beugelsdijkowi z zespołu gospodarzy.

Chwilę później trener Fortuny postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Matsa Seuntjensa wszedł Dario Van den Buijs, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Fortuny utrzymać prowadzenie. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Fortuna: Zianowi Flemmingowi w 88. i Lisandrowi Semedowi w 90. minucie. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Yanick Marinus Paulus van Osch
82′ Dirk Abels
Mickaël Tirpan
80′ Tom Beugelsdijk
Martin Yves Angha-Lötscher
59′ Michaël Heylen
Roel Janssen
Michael Gonçalves Pinto
George Frederick Cox
74′ Adil Auassar
Ben Rienstra
82′ Abdoulrahmane Harroui
Sebastian Polter  50′
 31′ 2′ 59′ Danzell Gravenberch
Mats Seuntjens84′
Michael Fabrie
Alexei Koşelev
Benjamin van Leer
Joshua Jonas Wehking
82′ Jeffry Fortes
Clint Essers
Delano Vianello
Lazaros Rota
Bart Vriends
Mike Johannes Hendrikus Josephus van Beijnen
59′ Wouter Burger
Dario Van den Buijs84′
Jason Meerstadt
Samuel Moutoussamy
Sven Mijnans
Dimitrios Emmanouilidis
82′ Bryan George Jeffrey Smeets
Leroy George
Emanuel Emegha
Emil Hansson
59′ Mario Engels
Arian Kastrati
74′ Reda Kharchouch
Thibaud Christa Philippe Verlinden

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka Fortuny w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika.