Sparta Rotterdam - Feyenoord Rotterdam 0-2 (0-1). Liga holenderska - 15. kolejka Eredivisie

W pojedynku 15. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 10 stycznia, zespół Sparty przegrał z Feyenoordem 0-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na Sparta-Stadionie Het Kasteel w Rotterdamie.

N. Jørgensen 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 34 razy. Jedenastka Feyenoordu wygrała aż 25 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Feyenoordu w 11. minucie spotkania, gdy Lutsharel Geertruida zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Marcos Senesi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Feyenoordu.

Drugą połowę jedenastka Sparty rozpoczęła w zmienionym składzie, za Deroya Duartego wszedł Reda Kharchouch. Także zespół Feyenoordu wyszedł w zmienionym składzie, za Urosza Spajicia wszedł Eric Botteghin. Trener Sparty postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Sven Mijnans, a murawę opuścił Wouter Burger.

Po chwili trener Feyenoordu postanowił bronić wyniku. W 65. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Luisa Sinisterrę wszedł Ridgeciano Haps, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce gości udało się strzelić gola i wygrać. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Sparta: Dirkowi Abelsowi w 67. i Adilowi Auassarowi w 70. minucie. W 71. minucie Lucas Pratto został zastąpiony przez Nicolaiego Joergensena.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W doliczonej czwartej minucie starcia na listę strzelców wpisał się Nicolai Joergensen. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola asystował Steven Berghuis.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Nick Marsman
67′ 74′ Dirk Abels
Jens Toornstra
58′ Wouter Burger
Mark Diemers
46′ Deroy Duarte
Leroy Fer
70′ 74′ Adil Auassar
Steven Berghuis
83′ Lennart Thy
Tein Troost
74′ Jeffry Fortes
Sven van Beek
58′ Sven Mijnans
Jordy Wehrmann
74′ Bryan George Jeffrey Smeets
Nicolai Joergensen71′  90′
83′ Danzell Gravenberch
Bryan Linssen
46′ Reda Kharchouch
Luciano Narsingh

Sędzia nie ukarał zawodników Feyenoordu żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Drużyna Sparty w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.