Sparta Rotterdam - FC Emmen 2-1 (1-0). Liga holenderska - 11. kolejka Eredivisie

W starciu 11. kolejki holenderskiej Eredivisie, które rozegrane zostało 4 grudnia, zespół Sparty wygrał z Emmen 2-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Sparta-Stadionie Het Kasteel w Rotterdamie.

11. kolejka Holandia - Eredivisie
2020-12-04 20:00 | Stadion: Sparta-Stadion Het Kasteel | Arbiter: Jochem Kamphuis
M. Araujo 52'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w piątej minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom jedenastki gości: Sergiowi Penie i Ancowi Jansenowi.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sparty w 22. minucie spotkania, gdy Deroy Duarte strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zanotował Lennart Thy.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sparty.

Jedenastka gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Miguel Araujo. Asystę zaliczył Michael de Leeuw.

Niedługo później Abdoulrahmane Harroui wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sparty, strzelając kolejnego gola w 58. minucie meczu. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Adil Auassar.

W 63. minucie za Bryana Smeetsa wszedł Mario Engels. W 67. minucie boisko opuścili piłkarze Emmen: Marko Kolar, Donis Avdijaj, a na ich miejsce weszli Anco Jansen, Nikolai Laursen. Na murawie, jak to często zdarzało się Sparcie w tym sezonie, pojawił się Aaron Meijers, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 74. minucie Svena Mijnansa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Między 74. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Emmen: Sergio Pena, Hilal Ben Moussa, Ricardo van Rhijn, na ich miejsce weszli: Lentini Caciano, Lucas Bernadou, Nick Bakker. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lennarta Thego, Deroya Duarte'a zajęli: Danzell Gravenberch, Tom Beugelsdijk. W 79. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Hilal Ben Moussę z Emmen, a w 80. minucie Danzella Gravenbercha z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Caner Cavlan
 58′ Abdoulrahmane Harroui
Nikolai Rohde Laursen67′
74′ Sven Mijnans
Sergio Fernando Pena Flores5′ 78′
 22′ 90′ Deroy Duarte
Michael Steven Chacón Ibargüen
Adil Auassar
Anco Jansen5′ 67′
63′ Bryan George Jeffrey Smeets
Hilal Ben Moussa79′ 85′
74′ Lennart Thy
Michael Jeroen Maarten Michiel de Leeuw
Michael Fabrie
Dennis Telgenkamp
Benjamin van Leer
Stefan van der Lei
90′ Tom Beugelsdijk
Nick Bakker85′
Jeffry Fortes
Ferhat Görgülü
74′ Aaron Meijers
Lentini Caciano78′
63′ Mario Engels
Simon Hjalmar Friedel Tibbling
74′ 80′ Danzell Gravenberch
Marko Kolar67′
Reda Kharchouch

Przewaga drużyny Emmen w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka Emmen w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.