SC Heerenveen - Sparta Rotterdam 1-2 (0-2). Liga holenderska - 34. kolejka Eredivisie

16 maja na Abe Lenstra Stadion odbyło się spotkanie 34. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Heerenveenu i Sparty. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sparty 2-1.

W. Burger 16'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 34 razy. Drużyna Heerenveenu wygrała aż 18 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko osiem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W siódmej minucie bramkę zdobył Lennart Thy. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Bryan Smeets.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Sparty , zdobywając kolejną bramkę. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Wouter Burger. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Dirk Abels.

W 26. minucie Aaron Meijers został zastąpiony przez Jeffry'ego Fortesa. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Bryanowi Smeetsowi z jedenastki gości. Była to 30. minuta meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Kibice Sparty nie mogli już doczekać się wprowadzenia Deroya Duartego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Michaël Heylen. W 61. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Reda Kharchouch, Emanuel Emegha, a na ich miejsce weszli Sven Mijnans, Mario Engels.

Chwilę później trener Heerenveenu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Rodney Kongolo, a murawę opuścił Tibor Halilović.

Zawodnicy Heerenveenu w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 67. minucie bramkę kontaktową zdobył Siem de Jong. Bramka padła po podaniu Joeya Veermana.

W 84. minucie sędzia przyznał kartkę Hamdiemu Akujobiemu z Heerenveenu. Zespołowi Heerenveenu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Sparty.

Maduka Emilio Okoye
84′ Hamdi Akujobi
Dirk Abels
Jan Paul van Hecke
Bart Vriends
80′ Paweł Bochniewicz
Michaël Heylen61′
88′ Lucas Woudenberg
Aaron Meijers26′
 67′ Siem de Jong
Abdoulrahmane Harroui
62′ Tibor Halilović
Wouter Burger  16′ 74′
Joey Veerman
Bryan George Jeffrey Smeets30′
88′ Mitchell van Bergen
Sven Mijnans61′
Henk Veerman
Lennart Thy  7′
88′ Erik Benjamin Nygren
Mario Engels61′
Jan Bekkema
Michael Fabrie
Marijn Dijkstra
Benjamin van Leer
80′ Ibrahim Dresevic
Jeffry Fortes26′
Sherel Floranus
Jeremy van Mullem74′
88′ Rami Kaib
Delano Vianello
Sieben Dewaele
Deroy Duarte61′
88′ Rami Hajal
Jason Meerstadt
62′ Rodney Nkele Kongolo
Emanuel Emegha61′
Stanislav Shopov
Danzell Gravenberch
88′ Arjen van der Heide
Reda Kharchouch61′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy.