SC Heerenveen - RKC Waalwijk 1-1 (1-0). Liga holenderska - 16. kolejka Eredivisie

14 stycznia na Abe Lenstra Stadion odbył się mecz 16. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Heerenveenu i Waalwijk. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

16. kolejka Holandia - Eredivisie
2021-01-14 18:45 | Stadion: Abe Lenstra Stadion | Arbiter: Martin van den Kerkhof
SC Heerenveen
RKC Waalwijk
1
1
H. Veerman 7'
R. van der Venne 56'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 38 razy. Jedenastka Heerenveenu wygrała aż 22 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W siódmej minucie bramkę zdobył Henk Veerman. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 11 zdobytych bramek. Asystę zanotował Joey Veerman.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Heerenveenu.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu kartkę dostał Richard van der Venne, piłkarz Waalwijk.

Zawodnicy gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Richard van der Venne. Przy zdobyciu bramki pomógł Thierry Lutonda.

W 58. minucie za Jamesa Efmorfidisa wszedł Sylla Sow. W tej samej minucie w drużynie Waalwijk doszło do zmiany. Ola John wszedł za Lennerda Daneelsa. Chwilę później trener Heerenveenu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Tibora Halilovicia. Na boisko wszedł Siem de Jong, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie w jedenastce Heerenveenu doszło do zmiany. Erik Nygren wszedł za Arjena van der Heidego. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania kartkę otrzymał Mitchell van Bergen z drużyny gospodarzy. Kibice Waalwijk nie mogli już doczekać się wprowadzenia Vitalie Damaşcana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Finn Stokkers.

W 88. minucie w zespole Waalwijk doszło do zmiany. Sebbe Augustijns wszedł za Richarda van der Vennego. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Richard van der Venne  56′ 47′ 88′
61′ Tibor Halilović
Anas Tahiri
Joey Veerman
Ayman Azhil
78′ Mitchell van Bergen
James Efmorfidis58′
 7′ Henk Veerman
Finn Stokkers88′
61′ Arjen van der Heide
Lars Nieuwpoort
61′ Siem de Jong
Sylla Sow58′
61′ Erik Benjamin Nygren

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna Heerenveenu w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.