SC Heerenveen - PEC Zwolle 0-2 (0-1). Liga holenderska - 30. kolejka Eredivisie

W starciu 30. kolejki holenderskiej Eredivisie, które rozegrane zostało 24 kwietnia, drużyna Heerenveenu przegrała ze Zwolle 0-2 (0-1). Mecz na Abe Lenstra Stadion obejrzało 2 000 widzów.

30. kolejka Holandia - Eredivisie
2021-04-24 16:30 | Stadion: Abe Lenstra Stadion | Widzów: 2000 | Arbiter: Rob Dieperink
SC Heerenveen
PEC Zwolle
0
2
P. Clement 28'
B. van Polen 68'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Bramowi van Polenowi z jedenastki gości. Była to 18. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Zwolle w 28. minucie spotkania, gdy Pelle Clement zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Zwolle.

Trener Heerenveenu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Arjena van der Heidego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Erik Nygren. Trener Zwolle postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Mike van Duinen, a murawę opuścił Benson Manuel.

W 56. minucie sędzia przyznał kartkę Kennethowi Paalowi z Zwolle. W 67. minucie Rodney Kongolo został zastąpiony przez Ramiego Hajala. W tej samej minucie w jedenastce Heerenveenu doszło do zmiany. Rami Kaib wszedł za Lucasa Woudenberga.

Trzeba było trochę poczekać, aby Bram van Polen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Zwolle, strzelając kolejnego gola w 68. minucie spotkania. W zdobyciu bramki pomógł Pelle Clement.

W 79. minucie kartką został ukarany Siem de Jong, zawodnik Heerenveenu. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Xavier Mous
77′ Sherel Floranus
Bram van Polen  68′ 18′
Jan Paul van Hecke
Sam Kersten
Ibrahim Dresevic
Thomas Lam76′
67′ Lucas Woudenberg
Kenneth Paal56′
Lasse Schoene
Jesper Drost76′
67′ Rodney Nkele Kongolo
Dean Huiberts
79′ Siem Stefan de Jong
Yuta Nakayama
Mitchell van Bergen
Benson Manuel Hedilazio46′
46′ Erik Benjamin Nygren
Mike Hauptmeijer
67′ Rami Kaib
Marc Olivier Doue
Syb van Ottele
Rav van den Berg
Hamdi Akujobi
Samir Lagsir80′
67′ Rami Al Hajj
Mustafa Saymak76′
Oliver Batista-Meier
Rico Strieder76′
Sieben Dewaele
Thomas van den Belt
77′ Rein Smit
Reza Ghoochannejhad77′
46′ Arjen van der Heide
Mike van Duinen46′

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Heerenveenu w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.