SC Heerenveen - Fortuna Sittard 1-3 (0-3). Liga holenderska - 15. kolejka Eredivisie

W starciu 15. kolejki holenderskiej Eredivisie, które rozegrane zostało 10 stycznia, jedenastka Heerenveenu przegrała z Fortuną 1-3 (0-3). Pojedynek odbył się na Abe Lenstra Stadion.

Z. Flemming 37'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 meczów zespół Fortuny wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo aż 12 razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach drużyna Heerenveenu próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Fortuny otworzyli wynik. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Ben Rienstra. Asystę zaliczył Sebastian Polter.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Fortuny, strzelając kolejnego gola. W 24. minucie drugą bramkę dla zespołu gości zdobył George Cox. Asystę przy golu zaliczył Emil Hansson.

Niedługo później Zian Flemming wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fortuny, zdobywając kolejną bramkę w 37. minucie pojedynku.

Drugą połowę jedenastka Heerenveenu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Erika Nygrena wszedł Arjen van der Heide. W 60. minucie Jan van Hecke został zastąpiony przez Ibrahima Dresevica.

W tej samej minucie trener Heerenveenu postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Rami Hajal, a murawę opuścił Siem de Jong.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 72. minucie bramkę pocieszenia zdobył Henk Veerman. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Joey Veerman.

W 74. minucie Mitchell van Bergen został zmieniony przez Olivera Meiera, a za Rodneya Kongola wszedł na boisko Rein Smit, co miało wzmocnić drużynę Heerenveenu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lisandra Semeda na Jorrita Smeetsa oraz Emila Hanssona na Ariana Kastratiego. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

Lazaros Rota
60′ Jan Paul van Hecke
Martin Yves Angha-Lötscher
Paweł Bochniewicz
Roel Janssen
Lucas Woudenberg
George Cox  24′
87′ Rodney Nkele Kongolo
Ben Rienstra  20′
60′ Siem de Jong
Tesfaldet Tekie
Joey Veerman
Zian Flemming  37′
46′ Erik Benjamin Nygren
Lisandro Semedo80′
 72′ Henk Veerman
Sebastian Polter
74′ Mitchell van Bergen
Emil Hansson90′
Jan Bekkema
Alexei Koşelev
Marijn Dijkstra
Joshua Jonas Wehking
60′ Ibrahim Dresevic
Grégoire Amiot
Joaquín Fernández Pertusso
Clint Essers
Sieben Dewaele
Branislav Ninaj
60′ Rami Hajal
Mike Johannes Hendrikus Josephus van Beijnen
74′ Oliver Batista Meier
Nassim El Ablak
Ulysses Llanez Jr.
Arian Kastrati90′
87′ Rein Smit
Samuel Moutoussamy
46′ Arjen van der Heide
Jorrit Smeets80′

Adnan Ugur

Djibril Dianessy

Przewaga jedenastki Heerenveenu w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna Fortuny w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.